Bez kategorii

Jak wygląda modny styl ubioru, w jaki sposób może w tym pomóc zawodowy stylista.

Wiele osób, szczególnie pań, pragnie pięknie wyglądać. Przeważnie same będą dbać o swój wizerunek, same wybierają odzież i dodatkowe akcesoria. Lecz rezultaty takich wysiłków bywają bardzo różne. Niektóre ze stylizacji są oryginalne i ciekawe, przyciągając wzrok wielu znajomych i przechodniów, a w niektórych lepiej się nie pokazywać na ulicy.

modna kobieta w stroju do pracy

Autor: NIFE
Źródło: NIFE

Niestety osoby które same się ubierają często nie są do końca krytyczne względem siebie, stając przed lustrem będzie im się wydawać, że doskonale się prezentują, a w praktyce jest całkowicie inaczej. Bowiem w praktyce dobre zestawienie dodatków i stroju w taki sposób aby całość była spójną całością nie jest wcale łatwą rzeczą. Będzie wymagać nie tylko dobrego rozeznania w aktualnie panujących trendach, ale również elementarnych reguł dotyczących dobierania kolorów i wzorów. Część osób ma to niejako we krwi, nawet bez zbytniej nauki dają sobie radę ze swoim wyglądem. Ale również niektóre powinny jednak trochę poczytać o zasadach kompozycji strojów lub (zapaski gastronomiczne) chociaż parę razy poradzić się stylisty.

Wiele osób jest tak pewnych tego, co umie, że nawet mimo przypadków popełnienia sporych gaf modowych uważają się za wielkich znawców. Tymczasem poproszenie o pomoc stylistów nie jest niczym wstydliwym, wręcz przeciwnie, zaczyna z tego korzystać całkiem sporo osóbb ze świata biznesu i mody. Stylistka będzie jednak doradzać nie tylko osobom z pierwszych stron gazet, lecz również normalnym osobom, jakie nie czują się dobrze w obecnym stylu i chciałyby nieco odmienić swoją prezencję. Niekiedy potrzeba tu będzie jednorazowa, na przykład na jakąś wielką uroczystość, a czasami zmiana kompletna, zaczynając od uczesania i makijażu, a na ubraniach i butach kończąc. Taka zmiana wizerunku wymagała będzie od stylisty dużo dokładniejszego poznania klienta i zaznajomienia się z jego temperamentem i oczekiwaniami. Dopiero po tym można będzie przystąpić do zmian, czasami mają one niewielki wymiar i poprawienie niedużych szczegółów, a niekiedy potrzeba zmieć połowę swojej szafy.