Kosmetyki Uroda

Co to jest mezoterapia? W jaki sposób przebiega taki zabieg, co zapewnia? Jaka jest jego cena? Czy powinniśmy z tego skorzystać?

Mezoterapia igłowa odnosi się do śródskórnych iniekcji aktywnych substancji. Ma on zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się skóry. Polepsza mikrokrążenie oraz elastyczność. Mezoterapia igłowa jest doskonałą metodą na posiadanie młodego wyglądu bez używania metod bardzo inwazyjnych. Najbardziej pożądane i dobre rezultaty zapewnia seria paru zabiegów.

Nazwa mezoterapii wywodzi się z języka greckiego, oznacza między innymi “terapie” oraz “leczenie”. Chodzi o wstrzykiwanie do skóry właściwej i tkanki podskórnej substancji aktywnych, które są dobrane odpowiednio do potrzeb pacjenta. Najbardziej powszechnie stosowane preparaty posiadają między innymi kwas hialuronowy, kwas polimlekowy czy aminokwasy. Dzięki takiemu zaaplikowaniu tych środków w głąb skóry dają one sto procent własnej aktywności, natomiast samo wstrzykiwanie bardzo dobrze pobudza komórki do regeneracji.

wejdź i sprawdź

Autor: wencor teo
Źródło: http://www.flickr.com

Dla jakich osób dobra jest ta mezoterapia. Zastosowań jest sporo. Są więc zabiegi twarzy, na ciało albo skórę głowy. Wstrzykiwanie odpowiednich składników zmniejsza zmarszczki, bardzo dobrze nawadnia i ujędrnia skórę twarzy, a także poprawia jej napięcie oraz kondycję. Mezoterapię można także używać na inne przypadłości, w leczeniu cellulitu, rozstępów oraz łysienia. To doskonały zabieg – wejdź – dla osoby, która pragnie poprawić kondycję skóry, a nie chce iść do lekarza chirurga. Jest świetny na początkowe oznaki starzenia, jak i bardziej zaawansowane zmarszczki. W jaki sposób wygląda zabieg? Robi się go za pomocą bardzo cienkiej igły. Używa się składniki wcześniej zrobionego koktajlu. Są to specjalne koktajle do mezoterapii, Tego typu zabieg na całą twarz nie trwa aż tak długo, mniej więcej godzinę.

Osoba wykonująca zabieg może znieczulać skórę specjalną maścią, dzięki temu zabieg nie jest taki bolesny. Cena tego typu zabiegu zależy od używanych składników i ilości zabiegów, jednakże koszt jednego ostrzykiwania oscyluje w granicach 250-500 zł. Aby jednak mieć dobry efekt nie pomoże pojedyncza wizyta u dermatologa. Często wykonuje się serię 4-8 zabiegów w odstępie 2-3 tygodniowych. Niektórzy ludzie łączą taki zabieg z innymi, co uwidacznia bardziej zmianę urody, jak powiększenie ust. Potrzebne są do takiego zabiegu specjalne wypełniacze do ust.