Kosmetyki

Jak dbać o włosy? Poznaj dobre sposoby na ładną fryzurę

Każda kobieta chce mieć ładne włosy, ale nie wszystkie panie wiedzą, w jaki sposób się o nie troszczyć. Nie starczy bowiem umyć głowę i iść spać, gdyż nie każda przedstawicielka płci pięknej może poszczycić się grubymi, mocnymi włosami. Większość pań ma delikatne, cienkie kosmyki, które dodatkowo osłabiamy niewłaściwą pielęgnacją i zabiegami chemicznymi w salonie fryzjerskim. Pierwszym krokiem do otrzymania ładnej fryzury jest umiejętne mycie głowy.

koniecznie musisz ich sprawdzić

Autor: Sean C
Źródło: http://www.flickr.com
Można to robić codziennie, jeśli będziemy używać delikatnego szamponu, przystosowanego do typu naszych włosów. Gdy są tłuste, stosujmy kosmetyki przeznaczone do włosów przetłuszczających się, w przypadku włosów farbowanych z kolei niezbędne będą szampony zatrzymujące kolor oraz blask. Nie można używać za gorącej wody, a najlepiej jest zrobić ostatnie płukanie przy zastosowaniu wody chłodnej, jaka zamknie łuski włosa. Po myciu można wmasować we włosy odżywki bądź balsamy.

Niektóre z nich wymagają opłukania, inne można pozostawić na głowie, jednak nie stosuj ich, jeżeli twoje kosmyki momentalnie się przetłuszczają. Jeszcze szybciej będą nie (sprawdź nas)świeże, przez co już wieczorem mogą nie prezentować się atrakcyjnie. W celu wygładzeniu struktury włosa oraz nabłyszczeniu fryzury doskonały będzie jedwab do włosów, .strona ortopeda żywiec ortopeda żywiecNadaje im połysku, a zarazem nie obciąża, toteż nadaje się do rozmaitych typów włosa. Jego bezdyskusyjnym plusem jest poza tym zabezpieczenie przed utratą wilgoci, co jest ważne szczególnie dla pań korzystających ze sprzętów do stylizacji fryzury, na przykład z prostownicy.

Nie zapominajmy jednak, by nie przesadzić z ilością jedwabiu, ponieważ zbyt duża ilość tego kosmetyku może sprawić, że będziemy musieli jeszcze raz umyć głowę. Włosy będą wyglądać na brudne i nic nie będzie można z nimi zrobić. Włosy po umyciu dobrze jest delikatnie osuszyć ręcznikiem. Suszarka do włosów nie jest polecana, chyba że będziemy suszyć głowę chłodnym powietrzem, jakie podobnie jak chłodna woda zamyka łuski. Teraz już zdajesz sobie sprawę, jak zadbać o swoje włosy. Pamiętając o zaprezentowanych zaleceniach nie musisz się martwić, iż zaczną wypadać bądź stracą swój blask. Wydobędziesz ich naturalne piękno oraz spowodujesz, że twój partner nie będzie mógł oderwać od nich oczu.