Kosmetyki

Odpowiednia pielęgnacja włosów – kosmetyki i akcesoria do stylizacji

Jeżeli chodzi o ludzki wygląd, jednym z istotnych elementów jest fryzura. To w oparciu o fryzurę i odcień włosów często dokonuje się opisu osoby. Włosy mogą być charakterystycznym elementem danego człowieka, a w przypadku pań stanowią swoistą wizytówkę. Od dobrania określonej fryzury uzależnione jest bardzo wiele.

Nie każdy wie o tym, jak bardzo właściwa forma włosów wpływa na wygląd twarzy i zmienia optycznie jej kształt. Oprócz odpowiedniej fryzury wielkie znaczenie ma również wygląd i kondycja samych włosów. Duża liczba kobiet w ramach eksperymentów z własnym wizerunkiem dokonuje koloryzacji włosów. Trzeba jednak uwzględniać ryzyko jakie łączy się z farbowaniem. Nierzadko bowiem można zauważyć konsekwencje tych zabiegów w formie bardzo słabych i uszkodzonych włosów.

Autor: Domzdrowia.pl

Włosy po koloryzacji potrzebują dodatkowej pielęgnacji, gdyż są osłabione. Ciężko jest więc zachować je w dobrym stanie. Do pielęgnacji, a także stylizacji włosów stosuje się wiele różnorodnych przyrządów i kosmetyków. Część z nich można znaleźć w salonach fryzjerskich, niektóre natomiast są stosowane na co dzień w domach.

Przyrządy do stylizacji
Podstawowymi narzędziami do włosów są elementy do czesania, jak na przykład szczotka lub grzebień. Występują również charakterystyczne grzebienie, służące do tapirowania włosów lub do obcinania.

Fryzura na Sylwestra lub  karnawał

Autor: Racoon
Źródło: Racoon

Duża liczba osób dla zaoszczędzenia czasu korzysta również z suszarki, która niekiedy wykorzystywana jest również do układania, na przykład do prostowania włosów. Do prostowania przydaje się popularna prostownica (do kupienia na ). W celu osiągnięcia efektu falowanych włosów stosowana jest falownica. Należy pamiętać, że im wyższa jakość takich urządzeń, tym trwalsze efekty się uzyskuje, a włosy są później mniej uszkodzone.

Kosmetyki
Występuje neizwykle duża gama środków do włosów. Podstawę stanowią szampony, używane do mycia włosów i skóry głowy. Szampony mogą mieć specjalne zastosowanie, na przykład do walki z łupieżem. Ich uzupełnieniem nierzadko są odżywki, które stosuje się ze spłukiwaniem lub bez. Mogą mieć postać płynu, maski lub sprayu. Istnieje także sporo środków służących do utrwalania uczesania. Kosmetyki takie jak żel, guma czy lakier do włosów ze sklepu LokiKoki są używane zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn.