Kosmetyki

Troszczymy się o idealną fryzurę. Najlepsze preparaty pielęgnacyjne i utrwalające do włosów.

Każda pani na co dzień wybiera przynoszącą efekty kosmetykę połączoną z utrwalaniem fryzury. Zwykle często te dwie rzeczy możemy połączyć, uzyskując naprawdę dobre efekty. W jaki sposób to zrobić?

włosy

Autor: Eva Rinaldi
Źródło: http://www.flickr.com
Rozwiązaniem jest używanie wartościowych produktów do włosów, na przykład . Przy krótkich uczesaniach, wygodnych szczególnie latem lub gdy uprawiamy jakiś sport, o objętość i podniesienie u nasady można zadbać w trakcie mycia, używając szamponu nadającego objętości. Na dopiero co umytą głowę można nanieść produkty, które podniosą je przy skórze głowy i lekko je usztywnią (różne pianki, mgiełki unoszące włosy u nasady albo inne kosmetyki do włosów Wella, którymi możemy uzyskać taki efekt wizualny). Pozwoli to na sprawne ułożenie fryzury na okrągłej szczotce lub po prostu przy użyciu palców i grzebyczka do tapirowania. Później można zaledwie wzmocnić uczesanie lakierem. Oczywiście takie czynniki zewnętrzne, jak silny wiatr i wilgotne powietrze, będą działały niekorzystnie, dlatego dobrze jest posiadać w swojej łazience kosmetyki z serii kosmetyków specjalnie dla fryzjerów Wella Professional, które gwarantują silniejsze utrwalenie fryzury na miarę naszych potrzeb.

Kosmetyki do włosów Wella z kolekcji przeznaczonej do salonów fryzjerskich zwykle są również bogatsze o przynoszące szybkie rezultaty czynniki pielęgnujące, witaminy, naturalne oleje i woski – O krótsze fryzury łatwiej zadbać, bo często nawet niewiele ruchów palcami wystarczy, by je poskromić. Zdarza się, że wysychają samoczynnie i nie wymagają użycia prostownicy czy lokosuszarki, dlatego nie są tak bardzo narażone na zniszczenia spowodowane przez zabiegi fryzjerskie z użyciem ciepłego powietrza, jak długie pasma. Do stylizacji fryzur krótszych dobrze sprawdzą się różne pasty czy kremy. Przy kosmykach długich trosce o włosy należy poświęcić trochę więcej czasu. Bardzo ważne jest wtedy zabezpieczanie końców przed łamaniem się i ochrona pasm na całej linii przed suszeniem czy kręceniem. Wtedy doskonale sprawdzi się maska regenerująco-ochraniająca i inne kosmetyki Alterna mające właściwości termoochronne.

Trzeba również zatroszczyć się o ich nawilżenie. Tak się składa, że włosy dłuższe i delikatne mają skłonności do puszenia się, szczególnie przy niesprzyjających czynnikach atmosferycznych. Kosmetyki Alterna zaaplikowane zaraz po myciu, takie jak serum wygładzające, i do utrwalenia uczesania, jak ekstra mocny lakier do włosów, na pewno zapobiegną ich puszeniu – .

Jest całkiem sporo linii, które poza właściwościami pielęgnującymi posiadają też cechy wzmacniające uczesanie. Dzięki temu włosy wyglądają pięknie i zdrowo, są mocne i sprężyste, a przy tym świetnie się układają i trzymają się przez cały dzień.