Kosmetyki Uroda

Proces golenia – czyli przyjemność i męskość zarazem

Golenie, jako męskie zajęcie, które polega na pozbywaniu się zarostu, towarzyszy silnej płci od zarania dziejów. Postęp cywilizacyjny pozwolił panom traktować zgolenie zarostu jako swego rodzaju rytuał.

zestaw do golenia

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Maszynka maszynce nierównaNajważniejsza w trakcie golenia jest maszynka – warto wybrać więc ją w odpowiedni sposób i np.

Chcesz dowiedzieć się coś równie ciekawego? Ekstra, ta strona www osuszacz z pewnością będzie dla Ciebie pożyteczna, gdyż znajdziesz tam sporo podobnych danych.

zredukować ilość zacięć. Za większą liczbę ostrz, markę (pokroju Wilkinsona czy Gillette, czy Edwin Jagger Razor), jakość paska nawilżającego dopłacamy nawet kilkanaście złotych. Każdą dołożoną złotówkę odczujemy później, w trakcie golenia. Zarówno jeśli chodzi o samo usuwanie zarostu (tp przychodzi bez bólu) jak i stan po goleniu – a więc brak niedogolonych miejsc, zacięć itp. To natomiast pozwala cieszyć się gładkim wyglądem skóry twarzy, którą preferuje większość pań.

Nie tylko maszynka, potrzeba troszczyć się o skóręNie byłoby jednakże tego komfortu, nawet przy najdelikatniejszych paskach, gdyby nie właściwe nawilżanie skóry twarzy. Odpowiadają za ten stan firmowe żele do golenia, przeważnie dostępne w białym kolorze (po rozsmarowaniu). Niegdysiejsze delikatnie spienione mydło było niewątpliwie „twardszym” nawilżaczem. Pędzelkiem wcieramy żel z dużą dokładnością w każdy zakamarek który „pójdzie pod maszynkę”. Dziś żel nie jest wydatkiem szczególnie zauważalnym, z pewnością większość panów dostaje takie w prezencie od żony, matki, sióstr. W sieciówkach zdarzą się też unikatowe promocje, w których dostępne będą zarówno żele do golenia jak i kremy męskie jako całość. Te ostatnie wychodzą poza „rytuał” golenia, dzięki nim mężczyźni wcale nie muszą się wstydzić tego, iż używają zmiękczaczy do skóry rąk, czy twarzy. Praktyka pokazuje, że przejście na ten etap dbania o siebie jest bardzo płynne i dla wielu – także pań – szokujące. Szczęście i zrozumienie dzisiejszych czasów wymaga jednak od obu płci o dbania o swój wygląd.

krem do golenia

Autor: scott feldstein
Źródło: http://www.flickr.com
Jak widać, dbanie o regularne golenie brody, wąsów, a ponadto każdy inny rodzaj zarostu wymaga od panów zaopatrzenia się w sprzęt golący (maszynki lub golarki), piankę lub żele do golenia. Dbanie o męską twarz wcale nie skończy się na czynności golenia – bardziej troszczący się o siebie panowie nie pominą smarowania skóry kremem z nawilżaczem. Dla uzupełnienia minerałów, a także witamin zakładają również maseczki.