Kosmetyki Uroda

Jakie są znane zabiegi, które poprawiają wygląd naszego ciała? Które warto wymienić w tym artykule?

Czasami, żeby poprawić swój wygląd trzeba skorzystać ze specjalistycznych zabiegów. Nie wystarczą już naturalne sposoby, kremy albo inne specyfiki pielęgnacyjne. Po prostu gdy chcemy być bardziej atrakcyjni będziemy musieli podjąć bardziej zmasowane działania. Jest parę popularnych zabiegów, poniżej omówimy kilka z nich.

Brzuch

Autor: Biomed
Źródło: IBSS BIOMED
Lifting skóry to wciąż bardziej popularny sposób na pozbycie się zmarszczek,a w konsekwencji na polepszenie wyglądu . Taki zabieg jest najczęściej przeprowadzanym zabiegiem odmładzającym, czasami robi się też lifting brzucha czy piersi, jednak trochę rzadziej. W odróżnieniu od innychrozwiązań nieoperacyjnych, lifting działa na głębokie zmarszczki, duże płaty skóry, dlatego efekty widoczne są bardzo długo – mniej więcej 10 lat. Zabiegi mniej inwazyjne jesteśmy zmuszeni robić częściej, nie dają w związku z tym takich samych efektów jak chirurgiczny lifting. Innym popularnym sposobem jest drenaż limfatyczny. To jeden z zalifting (cenione urządzenie hifu) fizjoterapeutycznych.

Z pomocą specjalistycznych urządzeń poprawiane jest krążenie limfy. Ta substancja to płyn występujący w tkankach, który wpływa do naczyń chłonnych, tworzących układ naczyń limfatycznych. Tym sposobem jesteśmy w stanie zapobiec różnym schorzeniom, które wynikają z obrzęków zastoinowych albo zapalnych. Tempo masażu jest dość wolne, to około 10-15 ruchów na minutę, zaś stosowane ruchy wykonywane są płynnie oraz delikatnie. Zabiegi tego rodzaju mogą być przeprowadzane nawet parę razy dziennie. Wiele osób narzeka na swój brzuch, doskonałe są wtedy specjalne zabiegi na brzuch, jak liposukcja. Mowa tu o odsysaniu tłuszczu (poznaj szczegóły zabiegu). lifting – sprawdź ofertę

To zabieg chirurgiczny, polega na wpuszczeniu przez niewielkie wcięcie na skórze – o wielkości 3-4 milimetrów, specjalnej kaniuli, która jest połączona z urządzeniem odsysającym, które robi podciśnienie. Podczas jednego zabiegu najczęściej odsysa się 2-3 litry tłuszczu. Jest to metoda bardzo skuteczna, ale również najbardziej inwazyjna.

Rozwiązaniem nie aż tak inwazyjnym jest lipoliza laserowa. Podczas zabiegu pod skórę także wpuszcza się poprzez maleńkie nacięcia kaniulę, lecz ze światłowodem, emituje ona wiązkę laserową oraz niszczy komórki tłuszczu. Dzięki temu uwalniany jest tłuszcz do przestrzeni międzykomórkowej. Różnica między liposukcją a lipolizą jest znaczna, ponieważ uwolnionego w przypadku tej drugiej metody tłuszczu nie ma potrzeby odsysać. Zostaje on wyrzucony z ciała poprzez wątrobę oraz nerki.