Gustowne dodatki Klasa i szyk

W jaki sposób skomponować garderobę na sezon zimowy

Rękawiczka rękawiczce nierówna. Nawet dawniej, kiedy jeszcze były pojedynki, to było lepiej zostać wezwanym na pojedynek przez bogatego notabla niż jakiegoś obdarciucha ze śmierdzącą rękawiczką. Obecnie również możemy wybierać spośród wielu różne rodzaje rękawiczek. Przykładowo na zimę możemy zdecydować się na mitenki, rękawiczki długie czy jednopalczaste lub pięciopalczaste. W tym artykule spojrzymy na rękawiczki skórzane, rękawiczki sportowe i rękawiczki wełniane.

zima

Autor: Clarks
Źródło: Clarks
Wzorzyste rękawiczki wełniane są idealnym wyborem dla ludzi, którzy cenią sobie modę i styl. Zakładają je najczęściej osoby ceniące sobie elegancję, dopasowują je do pozostałych części garderoby. Trzeba przyznać, że najczęściej w nich spotkamy biznesmenów i kobiety najczęściej noszone są przez kobiety i biznesmenów. Nie są dobrym rozwiązaniem dla innych osób, nie będą pasować do ludzi, którzy na przykład ubierają się na sportowo lub Sentiell – kolczyki srebrne dla dzieci bardziej luźno, nie są tez przeznaczone dla wielbicieli dodatków z wełny.

A jeśli wspominamy już o innych rodzajach to rękawiczki (więcej tutaj) sportowe np. , jaka sama nazwa wskazuje to perfekcyjny wybór dla tych, którzy żyją bardzo aktywnie, są sportowcami, choćby amatorami, ale wyznają właśnie ten sposób bycia. Jednocześnie sportowe rękawiczki to świetna propozycja dla ludzi, którzy uprawiają sporty zimowe. Narciarze, snowboardziści, kochający zimowe eskapady podróże po górach powinny wybrać właśnie ten model rękawiczek. Są najbardziej wytrzymałe, najlepiej też chronią przed zimnem.

zima

Autor: Big Star
Źródło: Big Star
Dla miłośników wspomnień zaś najlepszym wyborem są rękawiczki z wełny. Kojarzą się z babciami, które robią je na drutach, przenoszą nas do czasów, gdy dostawaliśmy świeżo zrobioną parę od swojej babci. Ponadto, właśnie takie rękawiczki, tak samo jak wełniana czapka są niezwykle dobrze zaizolowane i przyjemne w dotyku. To raczej wybór kobiet, rzadko spotyka się mężczyzn z takim modelem rękawiczek.

Nieważne, jakie wybierzemy rękawiczki warto pamiętać, że bez rękawiczek ani rusz. Są co najmniej tak ważne, jak czapka i ciepła kurtka. Wiele osób zapomina, ale palce zdecydowanie łatwo odmrozić, a więc skórzane, wełniane czy sportowe zawsze warto je mieć na rękach.