Dobrze ubrana Gustowne dodatki Klasa i szyk

Wyjątkowa biżuteria ze złota

Człowiek od zawsze uwielbiał ozdabiać swoje ciało biżuterią. Pierwsze ślady takich przedmiotów pojawiły się aż dwadzieścia dwa tysiące lat temu. W tak zamierzchłych czasach materiałem, który służył temu było drewno lub muszle. Na przestrzeni tysięcy lat techniki wyrobów tego typu ornamentów rozwijały się. Zmieniały się także surowce, z których robiono biżuterię. Dopiero około trzy i pół tysiąca lat przed naszą erą zaczęto do tego używać materiałów znanych nam dzisiaj jako szlachetne, czyli srebra i złota.

Biżuteria nie była tylko związana z upiększeniem ciała. Była nacechowana religijnie i związana była ze światem wierzeń oraz mitów. W zamierzchłych czasach podobnie jak dzisiaj przypisywano rozmaitym amuletom nadprzyrodzoną moc i wierzono, że noszenie jakiejś biżuterii przyczyni się do sukcesu w bitwie lub szczęściu w miłości, uchroni przed chorobą i odegna złe duchy. Biżuteria złota i srebrna wyrabiana w czasach starożytnego Rzymu i starożytnej Grecji to przede wszystkim niezwykle szczegółowo dopracowane oraz bardzo estetyczne bransolety o kształtach jadowitych węży, wszelkiego rodzaju naszyjniki i szpile do włosów oraz do spinania szat i inne. Poza wyrabianiem ich ze złota i srebra, bardzo popularnym wówczas surowcem był również brąz.

Na przestrzeni wieków techniki wyrabiania ozdób z materiałów takich jak srebro czy złoto rozwijały się podobnie jak rozwijały się motywy wzornictwa. Okresem, w którym w Europie nastąpił największy rozwój złotnictwa był wiek wiek szesnasty oraz siedemnasty. Często złote i srebrne wyroby były wzbogacane o kamienie szlachetne takie jak szafiry, perły czy też diamenty.

W czasach obecnych mamy bardzo duży wybór wszelkiego rodzaju biżuterii. Można przejrzeć asortyment sklepów internetowych oraz hurtowni złota i srebra praktycznie nie wychodząc z domu. Wystarczy zajrzeć na strony takie jak hurtownia biżuterii złotej, czy też hurtownia srebra, żeby zapoznać się z mnogością i rozmaitością asortymentu (Wystarczy poszukać – więcej informacji tu). Możemy wybierać między wszelkimi wzorami, zarówno nowoczesnymi jak nawiązującymi do sztuki oraz stylistyki klasycznej. Ponadto istnieją też specjalnego przeznaczenia kolekcje o charakterze bardziej wyszukanym i ekskluzywnym. Każda hurtownia hurtownia biżuterii złotej złota (hurtownia jubilerska) lub wyrobów srebrnych dba o to, aby ich produkty i wzory były niepowtarzalne i wyjątkowe.