Kosmetyki

Czym się wyróżniają tradycyjne metody, w jakich miejscach można zakupić konieczne akcesoria

Przed laty, kiedy na nie było na świecie elektryczności ani maszynek jednorazowych jedynym sposobem na pozbycie się niechcianego zarostu była brzytwa. I nikt nie miał przy tym żadnych problemów, każdy z panów dzielnie znosił bardzo ostrze narzędzie na swojej twarzy. Pojawienie się różnego rodzaju maszynek sprawiło, że brzytwy znacznie straciły na znaczeniu, lecz mimo wszystko w dalszym ciągu zostały świetnym sposobem na to, żeby się pozbyć zbędnego owłosienia.

brzytwa do golenia
Aktualnie widzi się renesans starych technik, zwiększająca się ilość wiedzących czego chcą panów wybiera właśnie taki sposób golenia, zamiast różnego rodzaju ręcznych i elektrycznych maszynek. Renesans przeżywają również wytwórcy tego typu sprzętu, najróżniejsze akcesoria i brzytwy na stałe pojawiły się w ofercie sklepów stacjonarnych i internetowych. Raczej nie będzie możliwe, że że wszyscy mężczyźni nagle odwrócą się od jednorazówek i przejdą na tradycyjne golenie, jednak pewna ich ilość pewnie zakupu niezwykle ostrą brzytwę dovo razors i zacznie jej używać.

Następnym nieco zapomnianym sposobem na golenie przed pojawieniem się jednorazówek były klasyczne maszynki na żyletki. Efektownie wyglądające, zrobione w zupełności z nierdzewnej stali miały jedną niezaprzeczalną zaletę. Ich stosowanie było tanie, bowiem komplet dziesięciu sztuk żyletek kosztował kilka złotych, a żywotność ich była porównywalna z końcówkami do maszynek za kilka razy więcej. Taka klasyczna maszynka edwin jagger razor mogła bez problemów wystarczyć na kilkadziesiąt lat użytkowania, bo nie posiadając żadnych części które mogłyby uleć zepsuciu była praktycznie niezniszczalna.

Obecnie popularność tego sposobu golenia jest mała, większość mężczyzn woli się kierować wygodą i marketingiem, bo niestety pozwolili wmówić sobie, że szybko tępiące się trzy ostrza będą znacznie lepsze od brzytwy czy żyletki. Szczęśliwie jeżeli ktoś będzie chciał poznać tradycyjny sposób golenia, to nie powinien mieć z tym żadnego problemu. Może kupić w jednym z licznych sklepów maszynkę muhle razor , do tego zestaw zwykłych żyletek i poczuć się jak prawdziwy facet.