Kosmetyki

Jakich kosmetyków warto używać do właściwej pielęgnacji włosów?

Włosy są jednym z najważniejszych atrybutów kobiecości. Nieważne jaki mają kolor czy długość – zawsze muszą być stosownie zadbane. Niestety, farbowanie, codzienne stylizowanie, prostowanie powodują, że zazwyczaj ich wygląd naprawdę pozostawia sporo do życzenia. Jak w takim razie dbać o włosy, by osiągnąć odpowiednie efekty? W jaki sposób kupować odpowiednie produkty?

profesjonalne szampony do włosów
Zasadniczym krokiem powinien być zakup odpowiedniego szamponu. Alternatywą są profesjonalne szampony do włosów, które można nabyć w hurtowniach fryzjerskich, salonach lub w internecie. Sprawdzą się też delikatne szampony, na przykład te produkowane dla dzieci. Istotne by były pozbawione silnych detergentów: SLS i SLES.

Takie oczyszczające szampony powinny być aplikowane raz na jakiś czas, żeby usunąć zgromadzone zanieczyszczenia. Przy codziennym myciu delikatniejszy szampon będzie dużo rozsądniejszym wyborem. Co więcej, włosy muszą zostać pozostawione do samoistnego wyschnięcia. Nie można wycierać ich ręcznikiem, jako że kiedy są mokre łatwiej ulegają zniszczeniom mechanicznym. Opcjonalnie, można używać suszarki, ale najlepiej z chłodnym nawiewem i nie dosuszać włosów do końca. Rzecz jasna, poza szamponem, trzeba wybrać również wartościowe kosmetyki pielęgnacyjne – na półkach drogerii królują pod tym względem chociażby kosmetyki Schwarzkopf (wypróbuj w domu). Bardzo istotne, by wyposażyć się w maskę silnie działającą, którą będzie się stosowało przed myciem i odżywkę nakładaną już po myciu włosów. Jeśli jest się posiadaczką kosmyków przetłuszczających się, można nie stosować odżywki na rzecz bogatszej pielęgnacji przed myciem lub stosować ją jedynie od ucha w dół pomijając skórę głowy. Na maskę warto położyć w dodatku czepek oraz ogrzany ręcznik. W wysokich temperaturach łuski włosa się rozchylają więc składniki odżywcze łatwiej wnikają do jego wnętrza.

Istotne znaczenie ma także stosowna stylizacja. Szeroką gamę produktów można odszukać w serii Schwarzkopf osis . Kosmetyki powinny zostać dobrane w zależności od tego, jakie ma się kłopoty z włosami. Dla włosów kręconych na przykład należy nabyć preparat utrzymujący skręt. Włosy cienkie warto wzmocnić odżywkami zwiększającymi objętość. Możliwości na dzisiejszym rynku jest więc faktycznie wiele.