Kosmetyki Uroda

Piękne włosy i właściwa kondycja cery, głównym atrybutem kobiecej powierzchowności.

Na niewłaściwy wygląd fryzury oddziałują rożne, mniej lub bardziej ekspansywne zabiegi upiększające. Podobnie jak skóra twarzy i rąk, są ciągle narażone na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych. Kiedy loki robią się suche, łamliwe oraz podatne na wypadanie, dobrym wyjściem staje się ich skuteczna pielęgnacja. Nie dziwi zatem fakt, iż artykuły produkowane do tego celu stają się niezwykle energicznie rozwijającą się grupą kosmetyków.

Kobieta, uroda

Autor: Robert Moran
Źródło: http://www.flickr.com

Produkty do pielęgnacji proponowane są na rynku kosmetycznym pod różnorodnymi nazwami: płukanek, pianek, odżywek czy też balsamów. W ostatnim czasie bardzo rozpowszechnioną, ochoczo wykorzystywaną formę produktów kosmetycznych stanowią pianki. Kosmetyki te są wygodniejsze w używaniu, dają się bez trudu i równo zastosować. Tak jak tu: .

W przypadku mocniej uszkodzonych włosów godne zaproponowania są maski lub odżywki pielęgnacyjne, które nakłada się na parę chwil, a potem zmywa. Zimą warto poszukać kremów do cery i ciała z zawartością masła karité (shea), które mocno natłuszcza i wygładza naskórek, a przy tym jest też naturalną substancją promieniochronną. Strumienie słoneczne działają na naszą cerę całorocznie. Zimą słonko oddziałuje niezwykle intensywnie. Powinnyśmy więc pamiętać o odpowiedniej fotoochronie, ale nie tylko kiedy jeździmy na nartach. Również podczas marszu czy jazdy na wyciągu nie zapominajmy o natarciu odsłoniętej cery balsamem z filtrem.

Należy kupić krem z wysokim filtrem, dlatego, że słoneczko wysoko w górach działa z wielką ostrością. Nie zapominajmy również o ochronie delikatnej skóry na ustach i wokół oczu. Firmy kosmetyki profesjonalnej, pomyślały o paniach, dla których uroda (np. dalsze informacje) jest istotna ale nie mają czasu na zabiegi i opracowały tzw. „zabiegi bankietowe”. Ich głównym celem jest spowodowanie szybkich i namacalnych rezultatów: nawilżenie, wygładzenie i rozświetlenie skóry. Dla zaciekawionych: .

Medycyna estetyczna coraz bardziej popularna

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Interesującym rozwiązaniem są też rozgrzewające kremy z dodatkiem imbiru, cynamonu lub chilli, które poprawiają ukrwienie skóry i pozostawiają na niej ciepły, przyjemny aromat. Jeśli mamy ochotę na ciepłą kąpiel, warto dolać do wody kilka kropel olejku goździkowego, pomarańczowego lub grejpfrutowego. Ich pobudzający zapach zamieni kąpiel w niewielki zabieg spa.