Kosmetyki Uroda

Posiadasz bliznę? Możesz ją zlikwidować

Skaleczenia, uporczywy trądzik, a nawet nadwaga potrafią pozostawić na ciele nieestetyczne ślady. W miarę upływu czasu, stają się mniej zauważalne, jednak szansy na pozbycie się nie ma. Sporym utrapieniem jest narastanie w miejscu blizny nieprawidłowej tkanki, tworzącej brzydkie zgrubienia. Proces ten może nastąpić nawet kilka tygodni po zabliźnieni się rany. Aby do tego nie dopuścić, powinniśmy jak najwcześniej temu zapobiec. Albowiem jesteśmy świadomi, że młody wygląd dotyczy nie tylko ciała, ale i duszy.

Żyjemy w kulcie młodości, i dlatego wszyscy chcemy zachwycać wyglądem. Pomaga to nie tylko na akceptacji siebie, ale również zdobyciu lepiej płatnej pracy, utrzymaniu stanowiska czy kontaktów towarzyskich.

Wspaniałe dokonania daje nam w dzisiejszych czasach medycyna estetyczna, opisana na . Zabiegi, które polegają na poprawie jakości skóry, to dla pacjentów życiowe marzenie. Nad wyraz efektywnie, nawet w przypadku grubych blizn działa światło lasera. Usuwa także blizny potrądzikowe i rozstępy. Laser „wypala” w miejscu blizny setki maleńkich otworów, co silnie pobudza skórę do wytwarzania nowych włókien kolagenowych – . Przy użyciu lasera możemy również usunąć nieestetyczne, często narażone na podrażnienia pieprzyki. W przypadku niewielkich pieprzyków, w chwilę po zabiegu nie ma ani śladu. Jeżeli pieprzyki mają większe rozmiary, na efekt trzeba będzie nieco poczekać, do momentu aż zniknie zaczerwienienie.

Spora część osób nie może pozwolić sobie na wyłączenie z życia zawodowego po zabiegu operacyjnym, z tej przyczyny umawiają się na laserowe usuwanie blizn laserem frakcyjnym CO2, po którego zastosowaniu rekonwalescencja wynosi ok tydzień czasu.

W krótkim czasie po wizycie pacjent odczuwa dyskomfort podobny do reakcji po oparzeniu słonecznym. Przez 5 – 7 dni po zabiegu wskazane jest używanie preparatów z filtrami przeciwsłonecznymi oraz zrezygnowanie sauny, gorących kąpieli.
Nieustanne życie w biegu odrzuca długą rekonwalescencję, dlatego przyszłość chirurgii plastycznej leży w laserowych zabiegach, powtarzanych nawet co półtora roku, które nie wyłączają z życia zawodowego na dłużej niż parę dni.