Dobrze ubrana Gustowne dodatki Klasa i szyk

Majowy okres grillowy czas zacząć!

Niedawno rozpoczął się sezon grillowy. Kto tylko ma takową możliwość, stara się w jakiś sposób sobie tę porę zorganizować. Albo my w swym zadbanym ogrodzie podejmujemy gości, albo my zaszczycamy swą obecnością ciotkę czy też wujaszka.

uśmiechnięta kobieta

Autor: Gabriel Porras
Źródło: http://www.flickr.com
Na taką imprezkę trzeba się w odpowiedni sposób przygotować. Być może zapyta ktoś – co znaczy w odpowiedni sposób? Kiełbaska, węgiel do grilla, sałatki, być może jakieś piwko oraz deser – i już wszystko gotowe. Ależ trudno o większą pomyłkę. Mniejszy problem jeśli to my idziemy z wizytą. Chwila pogrzebania w szafach i z pośród kilku bluzek bez rękawów coś znajdziemy. Do tego jakiś szykowny dodatek i gotowe!

dziewczyna

Autor: Jonas Birmé
Źródło: http://www.flickr.com

Gorsza sprawa, jak jesteśmy zapraszającymi. W takiej sytuacji obowiązków do wykonania jest dość sporo. Należy wówczas pomyśleć w jakim stylu będzie nasze spotkanie – czy będzie to styl imieninowy więc trochę więcej oficjalny, czy też może poszalejemy i nasze sobotnie popołudnie ze znajomymi będzie szalonym grillem z rozłożonymi w ogrodzie fotelami ogrodowymi.

Jeśli już ustalimy rodzaj naszego przyjęcia, pora na dobór stosownego ubioru. Nie musi być to zaraz coś nowego. Na spotkaniu z rodziną dobrze jest zachować balans. Warto jednak dopasować ubiór do spotkania. Jeżeli w naszym ogrodzie zdecydujemy się na wytworne spotkanie z dobrymi winami i potrawami warto ubrać się w jakąś bluzkę elegancką oraz kostium. Natomiast kiedy postawimy na nieco „robotnicze” szaszłyczki starczy zwykła bluzka na ramiączkach (tutaj więcej: bluzka na ramiączkach). Wszystkie te powyższe ustalenia pozwolą nam czuć się komfortowo i doskonale się bawić w czasie majowych garden party.

Kolejnym bardzo ważnym wiosennym zdarzeniem przypadającym w maju są komunie. Wiadomo, że potrzeba się w odpowiedni sposób przyszykować na tak duże wydarzenie, a ponieważ komunie mają miejsce w dość ciepłym miesiącu, wiadomą rzeczą jest że w pewnym momencie przyjęcia komunijnego marynarki panów i kostiumy pań zostaną zdjęte, zatem istotną kwestią jest ładna bluzka koszulowa (przykładowe inspiracje tu: ładna bluzka koszulowa).I z tak wyposażoną szafą sezon majówkowy możemy rozpocząć.