Kosmetyki

Niezbędna pielęgnacja ust i włosów latem i zimą

O tym, że dziś trzeba dbać o swój wygląd, nie trzeba nikogo przekonywać. Każda nowoczesna dziewczyna zrobi wiele, by właściwie pielęgnować swoją urodzę. Oczywiście najbardziej koncentrujemy się na pielęgnacji twarzy i włosów. Niewątpliwie, że dla zadbanej dziewczyny są to najbardziej widoczne wyznaczniki jej urody.

Przeważnie nabywamy do makijażu oraz typowo do pielęgnacji. Warto

kosmetyki

Autor: Mustela
Źródło: Mustela

mieć świadomość, że oprócz pięknej i starannie umalowanych oczu, trzeba też zadbać o usta. Na co dzień nie mamy kłopotów z wysuszonymi ustami, jednakże w sezonie letnim i w sezonie zimowym wymagają one specjalnej troski. Zarówno promienie UV, jak i większy mróz dadzą nam się we znaki. Niestety spierzchnięte usta dają poczucie dyskomfortu i źle prezentują się pod szminką. Zazwyczaj główną przyczyną przesuszenia jest złe lub brak witamin z grupy B. Często do tego dochodzą problemy z zaczerwienioną skórą w kącikach, czyli tzw. zajadami. Problem łuszczących się warg to również konsekwencja stosowania szminek, które mają kolorowe pigmenty. Niestety chemiczne składniki w nich zawarte wysuszają naskórek.

Jak zatem najlepiej dbać o swoje usta? Najlepiej stosować balsamy ochronne, które mają w składzie specjale wyciągi i odżywcze witaminy. Przykładowo polecane przez blogerki są nawilżające balsamy do ust carmex – link do ciekawej strony. Balsam w większym opakowaniu jest wydajny, aczkolwiek mniej komfortowy w aplikacji. Jednak możesz go kupić również z myślą o swoim partnerze, który z pewnością nie weźmie do rąk klasycznej pomadki w sztyfcie. Tymczasem mężczyźni również powinni dbać o swoje usta. Balsam carmex można również z powodzeniem

włosy

Autor: Racoon
Źródło: Racoon

używać w lecie, ponieważ zawiera mentol i ma kojące działanie chłodzące. Jednocześnie duża zawartość masła kokosowego i wosku pszczelego zapewnia odpowiednie ochronę. Subtelny waniliowy zapach to również jedna z zalet tego kosmetyku

Pamiętajmy, że w zimie należy też dodatkowo pielęgnować włosy.czytaj tu urządzenie plasma urządzenie plasmaZimne powietrze uszkadza je tak samo, jak usta. Szczególnie jeśli farbujemy włosy, powinniśmy używać kosmetyki, które mają działanie nawilżające. Zazwyczaj typowe farby do włosów mają to do siebie, że uszkadzają łuskę włosa, więc po kilku myciach jeśli właściwie ich nie nawilżymy, staną się matowe i bez połysku. Warto więc po każdym myciu nałożyć specjalny odżywkę do włosów farbowanych, która zapobiega utracie wilgoci, jak również utracie koloru. Poza tym doskonale sprawdzi się skuteczny szampon do włosów farbowanych , który zawiera znanie mniej składników typowo oczyszczających, a więcej nawilżających, jak przykładowo keratynę, a także filtry UV, które chronią kolor przed blaknięciem.