Kosmetyki

Jakiego rodzaju preparaty stosować, żeby nasza skóra cały czas prezentowała się dobrze? Czy jest jakiegoś rodzaju skuteczny preparat?

To właśnie ciało ślimaka wytwarza śluz, w którym zawarte są substancje regenerujące różnego rodzaju komórki ciała. Analogicznie naukowcy pomyśleli o regenerowaniu ludzkiej skóry: skoro śluz wpływa na zrekonstruowanie tkanek ślimaka to dlaczego nie miałby wpłynąć dobrze na ludzką skórę? Zrobiono szereg badań które potwierdziły stymulujące na ludzkie fibroblasty działanie tej substancji.Badacze zaczęli rozmyślać o regenerowaniu ludzkiej skóry, gdyż jeśli śluz wpływa na odbudowywanie tkanek ślimaka, to czemu nie mógłby podziałać na ludzką skórę? Przeprowadzono sporo badań, jakie udowodniły te przypuszczenia, tak stworzono krem ze śluzu ślimaka, który jest dziś coraz częściej używany do pielęgnowania ciała. Od tego momentu liczne koncerny kosmetyczne korzystają z tego wyjątkowego, naturalnego surowca do produkowania różnego rodzaju kosmetyków, wspomnianego wcześniej kremu, ale nie tylko.

krem

Autor: Thalac
Źródło: Thalac

Powstający tak kolagen wypełnia zmarszczki oraz blizny, i jednocześnie odbudowuje warstwę skóry, pomagając w walce z trądzikiem oraz przebarwieniami. Regularne nanoszenie tego środka pozwala przywrócić naturalną elastyczność oraz gładkość skóry. Krem taki posiada zastosowanie tym bardziej wtedy, kiedy wcześniejsze preparaty okazały się nieskuteczne, nie zapewniły dobrych efektów. A jak to się zaczęło? Ślady najstarszych zastosowań leczenia zmian naskórka przy pomocy śluzu ślimaka możemy odnaleźć już u Hipokratesa, lecz też u Indian, jacy zamieszkiwali niegdyś Araucanię, to znaczy dzisiejszy obszar południowego Chile. Badania naukowe nad właściwościami śluzu ślimaka rozpoczęto w dziewiętnastym wieli, natomiast dopiero w latach dziewięćdziesiątych XX wieku zaczęto używać śluz, jako dodatek do preparatów kosmetycznych.

Nie czekaj, tylko jeśli chcesz zgłębić ten temat, obejrzyj więcej tutaj (https://zdrowie-dom.pl/) a na pewno zdobędziesz ważne informacje na przedstawiany wątek.

Dziś ten cudowny składnik można odnaleźć w różnych kosmetykach, przykładowo mleczka do ciała czy żel do mycia twarzy – dane. Warto wiedzieć, iż sama nazwa specyfika, czyli ekstrakt ze śluzu ślimaka, budzi wiele kontrowersji, lecz ze względu na swoją skuteczność oraz niesamowite działanie ma coraz większe zastosowanie w branży kosmetycznej. Żeby natomiast otrzymać taki specyfik trzeba wiele czasu. Ekstrakt zaś to produkt czysto farmaceutyczny, czyli jest objęty ścisłą kontrolą.