Kosmetyki

Dlaczego warto kupić sobie szampon do włosów z olejem arganowym?

Higiena włosów to czasami spory problem. Zwłaszcza, kiedy nasze włosy się mocno przetłuszczają, są niezwykle zniszczone, niezbyt mocne i cienkie. Adekwatnie dobrany szampon, w symbiozie z preparatem odżywiającym, to wtedy bardzo kluczowa sprawa.

Najkorzystniejszym sposobem wydaje się być zdecydowanie się na zupełnie naturalne substancje, które sprawią, że zniszczone włosy dostaną energii i zregenerują się. Najpopularniejszym z takich specyfików jest olejek arganowy określany „eliksirem młodości”.

Zbawienne zastosowania olejku arganowego doceniane są już od wielu wieków, kiedy to Marokańczycy używali go zarówno do celów upiększających, kuracyjnych i kulinarnych.

Czy tego rodzaju wzmianka wzbudziła u Ciebie ciekawość? Jeśli tak, to przeczytaj ten niesamowicie wyczerpujący artykuł (https://www.gastrocentrum.pl/kuchnia/obrobka-termiczna/akcesoria-do-urzadzen-z-linii). On z pewnością również okaże się warty przeczytania.

kręcone rude włosy

Autor: anton petukhov
Źródło: http://www.flickr.com

Zachodnie kultury doceniły tę substancję nie tak dawno, dlatego wykorzystuje się go jeszcze wyłącznie do wyrobu środków leczniczych i produktów kosmetycznych, ale prawie wcale nie spotyka się go w kuchni. Olejek arganowy to specyfik, który używany jest w najpopularniejszych, prestiżowych salonach SPA. Olej z argania spinosa działa zbawiennie na ludzki system funkcji życiowych, z tego względu powinno się w niego wyposażyć. Jest w swojej strukturze i parametrach niezaprzeczalnie nie do opisania, szczególnie, gdy jest tłoczony ręcznie. Posiada mnóstwo cenionych właściwości medycznych potwierdzonych badaniami. Szampon z dodatkiem olejku z drzewa arganowego jest więc niezwykle zbawienną pielęgnacją dla włosów –> olejki znanych marek.

Stworzone w oparciu o delikatną substancję oczyszczającą szampony z dodatkiem oleju z drzewa arganowego to wyjątkowa kuracja dla włosów wysuszonych, ponieważ olejek arganowy bardzo błyskawicznie się wchłania i od podstaw nawilża włosy. Codzienne czyszczenie włosów takim kosmetykiem skutecznie regeneruje i polepsza strukturę włosa, dzięki zawartości w olejku arganowym składników takich jak: witamina E, kwasy fenolowe, kwas linolowy, oleinowy i inne. Źródło: .

Olejek arganowy jest bogaty w skwalen, który izoluje skórę przed niebezpiecznym działaniem wolnych rodników, które przyczyniają się do znamion natury nowotworowej. Co najważniejsze, nigdy jeszcze nie odnotowano, w trakcie badań nad olejem arganowym, żadnych skutków ubocznych, także reakcji na tle alergicznym. Szampon z taką substancją jest więc zupełnie bezpieczny dla włosów.