Dobrze ubrana Gustowne dodatki Klasa i szyk

Gustowna odzież damska na każdą okoliczność

Od bardzo dawna przyjęte jestwiadomo, że specjalne okazje wymagają dopasowanego stroju. I tak na przykład bale, eleganckie obiady i pogrzeby są okazjami do zastosowania rozmaitych, ale w każdym przypadku eleganckich ubrań. Generalnie mężczyźni mają ułatwione zadanie, gdyż ich strój najczęściej ogranicza się do jednego czarnego zestawu na różne okazje.

W czasach dawniejszych była większa różnorodność, wykorzystywane były między innymi takie ubiory dla panów jak frak czy surdut. Na dzień dzisiejszy zachowały się one tylko w przypadku konkretnych zawodów. Kwestia damskiej odzieży jest z kolei bardziej skomplikowana. Od pań w większości przypadków wymaga się różnych strojów na eleganckie okazje. Pozostaje jednak swego rodzaju dowolność, przykładowo w części sytuacji spódnicę można zastąpić spodniami, a czarne rajstopy (kliknij: – jasnymi.

Na akcesoria ślubne bielsko-biała i przyjęcie weselneZwykle oczywiste jest, że panna młoda na wesele zakłada białą suknię, nierzadko z welonem. Ma to związek z tradycją, choć na dzień dzisiejszy widuje się czasami wyjątki od tej normy w formie sukni z kolorowymi elementami lub całych w innym kolorze niż biel. Z kolei od gości na ślubie także wymaga się odpowiedniego stroju. Z kolei jeśli chodzi o ślub, nie powinno się wybierać białego stroju, który jest w pewnym sensie zarezerwowany wyłącznie dla panny młodej. Poza tym przyjęło się, by nie wybierać także ubrań czarnych, wywołujących skojarzenia z żałobą. Standardowy ubiór na wesele to zwykle sukienka przed kolano z odkrytymi ramionami, ale niezbyt ekstrawagancka. Dobór kolorów jest dowolny. Niezalecane są zazwyczaj stroje bardziej ekstrawaganckie, takie jak na przykład sukienka z dłuższym tyłem. Wszystko zależne jest jednak od stylu uroczystości.

Eleganckie buty
Różnorodne okazje poza strojem wymagają również określonego obuwia. Generalnie przyjęło się, że odświętne buty dla kobiety to najczęściej czarne czółenka, obowiązkowo z zasłoniętymi palcami. Sandały są bowiem o wiele mniej eleganckie, w szczególności w połączeniu z rajstopami. Poza tym w zależności od okazji wybiera się różną wysokość obcasa i barwę obuwia. Dozwolonym dodatkiem do eleganckiego stroju, szczególnie w zimie, mogą być także skórzane czarne botki albo kozaki.