Gustowne dodatki

Wiekowa biżuteria i zegarki jako dzisiejsza tendencja do ulokowania pieniędzy.

Biżuteria i zegarki mają przede wszystkim zdobić swoją właścicielkę i właśnie taka jest ich funkcja główna. Nie da się jednak ukryć, że nie jest to niejednokrotnie jedyne zadanie, jakie mają kolczyki i bransoletki. Niejednokrotnie biżuteria stanowi także wyraz pamięci o kimś bliskim i dowód na to, że familia istnieje od dziesięcioleci pomimo burz i napięć.

długie kolczyki

Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com
Zauważanie biżuterii jako swego rodzaju pamiątki nie jest oczywiście nowością, od wieków albowiem zawieszki srebrne, kolczyki i pierścionki powierzane są albowiem z pokolenia na pokolenie. Małe dziewczynki zerkają z tęsknotą na ciężkie korale leżące w maminej szkatułce, wiedzą o tym, że choć dzisiaj stanowią one skarb, którego niemalże nie można dotknąć, w przyszłości należeć będą właśnie do nich. Co ciekawe, srebrna biżuteria będąca pamiątką po babce lub dalekiej krewnej, która wiodła ciekawe życie daleko wykraczające poza możliwości zapewniane przez świat, w którego ramach żyła. Nierzadko stara biżuteria (serwis internetowy) i zegarki wcale nam się nie podobają. Biżuteria jest zbyt duża, ciężka a czasem po prostu niestosowna i miałybyśmy ogromny problem z odpowiedzią na pytanie o to, jaki ubiór można byłoby uzupełnić o takiego rodzaju dodatek. Przykłady: różnego typu biżuteria (czytaj resztę pod adresem).

Trudno jednak utrzymywać, że jest to problem, który spędza nam sen z powiek, same zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że bransoletka, pierścieniei i diademy dziedziczone po przodkach nie mają w ogóle nas zdobić. Rozumiemy to, że są żywym wspomnieniem historycznych czasów, w których wszystko było cudniejsze i mniej powikłane i dlatego w ten sposób do nich podchodzimy. Może szanse na to, że ubierzemy babci kolczyki na pierwszą randkę są małe, z całą pewnością jednak nie pozwolimy nikomu ani na ich wyrzucenie, ani na sprzedanie. Przecież mówimy o pamiątce, a z pamiątkami nie można się tak po prostu rozstać. Zobacz szczegóły: .

Biżuteria dawna jest wyjątkową, tak samo jak osoba, która będzie obdarowana tą biżuterią. Są to rzeczy, które są zrobione z reguły w jednym eksponacie, wyjątkowe. Miejsca z biżuterią antykwaryczną odwiedzają już nie tylko zbieracze czy nabywcy o ugruntowanym statusie materialnym. Coraz częściej są to osoby młode, aspirujące, które doceniają inwestycyjną wartość tego nabytku. Takie rzeczy nie stracą na wartości. Nie jest to produkt, który był wielokrotnie powielany. Jest ze złota, z platyny i ma najczęściej diamenty, lub inne rzadkie kamienie. Diamenty od karata wzwyż to są kosztowności inwestycyjne.

Biżuteria dawna to prezent na lata. W ostatnim czasie karatowe kosztowności przyniosły ich właścicielom nawet ponad stuprocentowy zysk.