Kosmetyki

W jaki sposób zrobić piękną fryzurę w domu?

Przy pierwszym kontakcie z drugim człowiekiem intuicyjnie oceniamy go na podstawie wyglądu. Zresztą nie tylko nowi znajomi krytykują naszą aparycję. W sklepie, na spacerze – wszędzie jest dużo dokładnych krytyków. Punktami, które najbardziej przyciągają uwagę jest zadbany strój oraz uczesanie. Jednak ubranie to bardziej sprawa gustu, o tyle włosy często powierzamy fryzjerom.

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Często za duże pieniądze. Co jeżeli chcielibyśmy w domowym zaciszu zadbać o własne włosy? Po pierwsze konieczne będzie zakupienie kilku akcesoriów. Mężczyźni z reguły w dziedzinie upiększania mają prościej. Tu głównym krokiem jest wybór właściwej maszynki do strzyżenia.

Odkryj kolejne podobne niezwykle użyteczne źródło informacji na opisywany problem – kliknij tutaj i przeczytaj więcej w serwisie pianki do pielęgnacji włosów.

Można wybrać zwykły model tylko do przycinania włosów lub takie które pozwalają na formowanie dodatkowych wzorów na fryzurze. Lepsze maszynki wyposażone są w trymery do likwidowania oraz skracania włosów z okolic twarzy i nosa. Dla kobiet wybór jest znacznie bogatszy. Jeżeli samo przycinanie oraz skracanie włosów ze względu na różnorodność fryzur może okazać się bardzo trudne do wykonania samodzielnie, to wszelkie zabiegi pielęgnacyjne czy koloryzacje możemy wykonać już same. Najpierw trzeba zatroszczyć się o dobrą kondycję swoich włosów. Wtedy wszystkie zabiegi będą prostsze a same włosy piękniejsze. Dobrym zwyczajem jest używanie odżywek lub masek na włosy. Można również sięgnąć do źródła i rozpocząć kurację intensywną. Argan oil na bardzo dobrze działa na włosy, skórę i paznokcie i zazwyczaj jest elementem kosmetyków pielęgnujących. Warto go mieć i razie potrzeby używać.  kobieta zmienną jest. Najprościej pokazać to poprzez zmianę fryzury. Dlatego tak powszechne są wszelkie farby koloryzujące. Modne pasemka albo baleyage można wykonać samodzielnie, trzeba tylko posiadać grzebień do pasemek. Pozwoli on wygodnie oddzielić małe pasma włosów i je zafarbować. Panie które wolą jednolite kolory mają do wyboru farby długotrwałe np. Goldwell Colorance albo utrzymujące się do kilkunastu myć np. marka Wella Touch. Nowoczesne produkty do farbowania są pewne i nie niszczą włosów. Firmy oferują bogaty wybór kolorów oraz zdrowy wygląd naszych włosów. Pozostaje jeszcze jeden problem. Panie posiadające kręcone włosy marzą o prostych, natomiast te bez loków robią wszystko aby takie stworzyć. Tu na szczęście także jest odpowiedni sprzęt do działania. Dobra prostownica do włosów zadziała z każdymi lokami natomiast lokówka wyczaruje sprężyste loki. Do tego tylko mocny lakier i cały dzień mamy zapewnioną piękną fryzurą.

Źródło: Lokikoki.pl