Uroda

Medyczna recepta na świeży wygląd czyli skuteczne zabiegi medycyny estetycznej

Gdy osiągamy pewien wiek, coraz trudniej nam wyglądać młodo. Dużo zależy też od naszych genów. Faktem jest, że po niektórych bardziej widać upływ czasu, inni natomiast trzymają się świetnie.

Oczywiście trzeba dbać o siebie, żeby zachować dobry wygląd, jednak na proces starzenia się nie mamy wpływu. Aktualnie jednak współczesna kultura narzuca nam model życia, w myśl którego musimy jak najdłużej wyglądać młodzieńczo. Tak silny trend pozwolił na lawinowy rozwój branży kosmetycznej.

medycyna estetyczna

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Często po młodość w pigułce udajemy się już nie do apteki, ale gabinetu kosmetycznego. Odmładzające zabiegi są zazwyczaj bardziej efektywne, lecz ich koszty są stosunkowo wysokie i nie każdego stać na taki luksus. Generalnie medycyna estetyczna przychodzi nam z pomocą, gdy pragniemy niezawodnie przywrócić swojej skórze blask.

Poza tym tego w gabinetach kosmetycznych możemy wykonać zabiegi, które dość radykalnie mogą poprawić na nasz wygląd. Jednym z nich jest lipoliza, czyli zabieg, który efektywnie zmniejsza tkankę tłuszczową. Jest to nowoczesna metoda, która nie wymaga operacji z użyciem skalpela. Przeważnie wystarczą 2 -3 zabiegi, by zredukować niedużą ilość tkanki tłuszczowej, np. z podbródka. W sytuacji, gdy chcemy pozbyć się tłuszczu z większych partii ciała, musimy liczyć się z większymi wydatkami, gdyż ilość koniecznych zabiegów wzrasta do 7 – 8.

Czy nie myślisz, że dane na omawiany wątek mógłbyś odnaleźć też na innym serwisie? Oczywiście, że tak – wejdź tu, a przeczytasz tam proponowany wpis.

Chociaż klasyczny zabieg lipolizy jest mało inwazyjny, to nadkażenie występują pewne skutki uboczne przykładowo zaczerwienia i opuchlizny, które goją się z czasem. Szczegóły na

medycyna estetyczna

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Kolejny zabieg, dzięki któremu możemy w łatwy sposób odjąć sobie 15 lat to botox. Dziś chyba już wszyscy mają świadomość, na czym polega procedura ostrzykiwania botoksem (opisane tutaj), zwłaszcza po tym, jak zabieg stał się modny wśród ludzi show biznesu. W prasie plotkarskiej często komentuje się na zdjęciach celebrytów efekt “przed i po”. Za pomocą tego botoksu redukuje się zmarszczki nawet do 80%.

Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że widoczne efekty są tymczasowe i po jakimś czasie trzeba potworzyć kurację. Naturalnie jak w przypadku wszystkich tego typu estetycznych zbiegów, również i tu musimy się liczyć z faktem, że pacjenci mogą odczuwać pewien dyskomfort. Ceny botoksu kształtują się przeważnie w granicach od 200 – 1200 zł, w zależności od miejsca zmarszczek oraz naturalnie oferty gabinetu.