Gustowne dodatki

Przykładowe informacje o portfelach męskich, co mieć na uwadze podczas wyboru

Panowie uwielbiają nosić portfele, szczególnie jeśli są one pełne. Co prawda w ostatnim czasie coraz mniejsza ilość ludzi chodzi z gotówką, gdyż jej rolę w dużej mierze przejęły karty płatnicze, ale portfel w dalszym ciągu u wielu mężczyzn jest nieodłącznym elementem. Zresztą posiadane karty też gdzieś trzeba schować, a właśnie portfel bardzo dobrze nadaje się do tego. Wybór różnych portfeli jest aktualnie całkiem spory, więc jeżeli się dobrze poszuka, to z pewnością coś ciekawego się znajdzie.

portfel

Autor: Incase
Źródło: http://www.flickr.com
Najtańsze modele, zrobione z tekstyliów albo materiałów, można już kupić za kilkanaście złotych. Jednak w tej cenie nie można się spodziewać jakiegoś dobrego wzornictwa, najczęściej będą je kupować je dzieci lub młodzież ze względu na niekiedy oryginalną i ciekawą kolorystykę. Dużo lepsze jakościowo są tradycyjne portfele męskie skórzane – . Jeśli chodzi o nie trzeba się liczyć z trochę wyższymi cenami, ale tu już dość dużo zależało będzie od firmy.

Zwykły portfel ze skóry w jakiś nieznanym sklepie kupi się pewnie już za pięćdziesiąt złotych, lecz już ekskluzywne portfele pierre cardin kosztować będą kilka razy więcej . Podczas wybierania portfela powinno się mieć na uwadze kilka istotnych kryteriów. W pierwszej kolejności mężczyźni spoglądają na wielkość, a co będzie się z tym wiązać, kształt portfela. Portfel powinien bez problemów pomieścić się w kieszonce kamizelki albo spodni, lecz nie może też być zbyt mały, bo się w nim nie zmieszczą wszystkie konieczne rzeczy. A w przeciętnym portfelu męskim powinno być miejsce zarówno na gotówkę papierową i monety, ale także na karty płatnicze, prawo jazdy i pozostałe dokumenty.

Następną sprawą jest kolor kupowanego portfela nabytku. Jeśli chodzi o panów przeważnie wybierane są portfele czarne, brązowe lub szare. Kolory te są praktyczne i uniwersalne, i w zasadzie do wszystkiego pasują, z tego też powodu też cieszą się największą popularnością. Podczas wyboru warto również się przyglądnąć jakości uszycia. Dobry portfel powinien być wykonany ze skóry dobrej gatunkowo, lecz nie mniej istotny jest sposób szycia i ostateczne wykończenie.