Kosmetyki

Golenie brody. Jak właściwie wykonywać ten zabieg?

Jak mówimy o dbaniu o swój wygląd wydaje się, że mężczyźni nie poświęcają takiemu tematowi zbyt wiele uwagi. Jednak ten kto chce posiadać nieskazitelną cerę idealnie gładką ma pojęcie jak wiele wysiłku należy włożyć w to żeby tak wyglądać. Golenie to temat, który wymaga cierpliwości i dojścia do pewnej wprawy. W jaki sposób w związku z tym powinno się to wykonywać dobrze żeby osiągnąć pożądane efekty? Z początku golenie nie jest łatwe. Jest to czynność, której należy się nauczyć, a co ważne nauczyć w jaki sposób robić to odpowiednio.

pędzel do golenia
W końcu po dojściu do wprawy golenie zarostu wejdzie już w krew oraz stanie się jakby naturalne, natomiast wymaga to czasu i pewnej przydatnej wiedzy. Odpowiedni sposób przygotowania do golenia, jak również golenie i pielęgnacja skóry pozwoli nam osiągnąć świetne rezultaty.

Czy ten artykuł Cię zainteresował? W takim wypadku zobacz inny polecany serwis wózek inwalidzki elektryczny, który też ma interesujące informacje.

Przed zabiegiem należy najpierw otworzyć pory skóry. Możemy to zrobić za pomocą ciepłego, zwilżonego ręcznika przyłożonego do twarzy na około minuty. Podobny rezultat otrzymamy kiedy będziemy się golić po skończonym prysznicu, jak skóra jest nagrzana. Następnie trzeba oczyścić twarz peelingiem. Doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju organiczne kosmetyki jak peelingi z dodatkiem łupin orzechów albo cukrowe.

Chcesz zbadać inny punkt widzenia na objaśniany w tym materiale temat? Kliknij zatem tutaj i przeczytaj więcej szczegółów w ofercie.

Tego typu specyfiki usuną martwy naskórek, jaki może przeszkadzać w goleniu jak również niszczyć maszynkę. Twarz później trzeba spłukać ciepłą wodą.

Przed goleniem trzeba zwilżyć skórę i koniecznie zmiękczyć zarost. Do tego celu odpowiedni jest olejek przed goleniem. Następnie stosujemy środek, jakiego będziemy używać w czasie golenia. Są to różne żele do golenia albo pianka do golenia cena właściwie nie jest tu tak istotna . Ważne aby produkt był wysokiej jakości, co nie zawsze oznacza, że musi dużo kosztować. Kosmetyk powinien pozostać na brodzie około dwie minuty by dobrze zmiękczyć zarost.

Jeśli chodzi o golenie na mokro świetna jest do tego maszynka Edwin Jagger Razor. Jest to doskonałej jakości sprzęt, który pozwoli na osiągniecie świetnych rezultatów. Zaczynamy od golenia z włosem płucząc ostrze co dwa pociągnięcia. Ważne żeby nie przyciskać go mocno do skóry. Dobre ostrze nie wymaga tak dużej siły. Później golimy się pod włos aż do idealnie gładkiej skóry. Na koniec trzeba spłukać twarz chłodną wodą i zastosować balsam nawilżający.