Dobrze ubrana Gustowne dodatki Klasa i szyk

Rodzinny pobyt w Poznaniu – gdzie warto się udać i co zobaczyć? Pomysły na przyjemne spędzenie czasu w fajnym mieście.

Warto wybrać się do Poznań na rodzinny weekend, aby poznać bliżej historię i architekturę tego miasta, zwiedzić zabytkową część miasta, zobaczyć jeden z najciekawszych ogrodów zoologicznych w Polsce, odprężyć się w bardzo nowoczesnym aquaparku. Nikt nie będzie się nudzić w czasie naszej weekendowej wycieczki jeśli tylko dobrze ją zaplanujemy.

starówka w poznaniu

Autor: Filip Maljković
Źródło: http://www.flickr.com
Na pierwszy rzut oka Poznań nie różni się od innych, starych miast Polski – kolorowe neony, reklamy typu „odzież męska duże rozmiary” (odzież męska w dużych rozmiarach), centra handlowe, kioski, parki, kamieniczki, bloki… Lecz dla turysty, koncentrującego się na miejscach wartych uwagi, Poznań może być całkiem interesujący.

Ten tekst opisuje niezwykle atrakcyjne sprawy, więc jeżeli masz ochotę poznać prezentowany temat bliżej, sprawdź także to opracowanie (https://lexadesign.pl/).

Wspólne poznawanie Poznania warto rozpocząć od Zamku Królewskiego, zbudowanego wiele wieków temu przez księcia Przemysła II. To najstarszy zabytek w Poznaniu i jeden ze starszych zabytków w całej Polsce.

Kolejno dobrze jest przejść na Stary Rynek, na którym jest bardzo dużo zabytków, w tym ratusz. Oglądanie budynków warto przerwać obiadkiem w jednej z restauracji w ścisłym centrum miasta, zwłaszcza kiedy podróżujemy od samego rana. Po przerwie na obiad możemy kontynuować zwiedzanie w centrum, a przechadzkę po centrum możemy zakończyć chwilą odpoczynku w „Czekolada Cafe” – w miejscu oferującym pyszności zrobione z najpyszniejszych rodzajów czekolady. Maluchy na pewno to uraduje, a i dorośli zasmakują czegoś pysznego. W zależności od pogody, popołudnie można spędzić chodząc po ZOO, przechadzając się po ZOO lub iść do aquaparku.

centrum handlowe

Autor: Robert Linsdell
Źródło: http://www.flickr.com
Bo właśnie od pewnego czasu interesującym miejscem, którym może pochwalić Poznań jest park wodny „Octopus”, w jakim świetna rozrywka czeka na wszystkich odwiedzających – dużych i małych. Jeśli lubimy obcować z przyrodą, warto pójść do Palmiarni położonej na terenie pięknego Parku Wilsona. Jeżeli mamy jeszcze energię, dzień możemy zakończyć powrotem do centrum, żeby zwiedzić tamtejsze muzea.

Na koniec wycieczki można skorzystać z lekkiej rozrywki i iść do centrum handlowego, zrobić sobie spacerek po sklepach, w jakich znajdziemy wszystko (odzież męska duże rozmiary, ogromny wybór rzeczy dla dzieci itp.), iść z pociechami do bawialni czy do kina.