Kosmetyki

Najważniejsze zasady codziennej pielęgnacji naszej cery

W dzisiejszych czasach kobiety z dużą dbałością podchodzą do kwestii swojego wyglądu. Każdego dnia troszczymy się o swoją cerę chcąc, aby wyglądała perfekcyjnie. Liczba kosmetyków dostępnych na rynku jest ogromna, w dzięki czemu każda z nas ma możliwość znalezienia czegoś dla siebie. Najważniejsze jest, żeby kupując różnego rodzaju specyfiki robić to uważnie, zgodnie z potrzebami naszej skóry.

W szczególności należy skupić się na pielęgnacji skóry naszej twarzy. Jest ona szczególnie wymagająca i wrażliwa. Codzienne obciążanie jej make-up’em przyczynia się do tego, iż jest ona niezwykle podatna na powstawanie różnorakich niedoskonałości, takich jak np. zaczerwienienie, wągry, wypryski czy rozszerzone pory. Metod walki z takimi problemami jest wiele – problem z rozszerzonymi porami. Przede wszystkim, powinnyśmy troszczyć się o codzienną higienę, czyli każdego dnia używać żelu oczyszczającego, toniku oraz kremu. Ich rodzaj bezwzględnie musi być dostosowany do naszych potrzeb, czyli przykładowo jeśli mamy cerę suchą i wrażliwą, nie powinnyśmy zdecydowanie stosować kosmetyków do cery trądzikowej, które doprowadzą u nas do jeszcze większego wysuszenia skóry. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości związane z tym, który konkretnie żel czy krem (przetestuj krem z retinolem) wybrać, zawsze można zapytać o poradę konsultanta lub farmaceutę.

rozszerzone-pory-kobieta

Autor: Luke Lehrfeld
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalnie również wybierając kosmetyki służące do makijażu, należy być niezwykle uważnym. Mnóstwo osób ma kłopoty z alergią na jakiś składnik fluidu lub pudru, dlatego też dobrym rozwiązaniem okaże się sprawdzenie, czy dany specyfik nie będzie dla nas szkodliwy. Co najważniejsze należy jednak decydować się na kosmetyki najmniej obciążające naszą skórę. Delikatny make-up podkreślający nasze atuty, a jednocześnie oddziałujący dobrze na naszą skórę to klucz do sukcesu. W tej kwestii, oprócz poprawnie dobranego fluidu i pudru istotny jest również balsam do ust. Nawet jeżeli preferujemy klasyczną szminkę, warto jako dodatek nałożyć na usta odrobinę najzwyklejszego błyszczyka czy bezbarwnej pomadki. Dzięki temu nasze usta pozostaną odpowiednio nawilżone i zadbane.

Wybór dostępnych na rynku kosmetyków służących zarówno do pielęgnacji cery, jak również do makijażu jest ogromny – polecane balsamy do ust. To co powinnyśmy zawsze mieć na uwadze, to dostosowanie tego typu specyfików do potrzeb naszej skóry. Jeśli źle dobierzemy krem czy podkład, skutki mogą być fatalne i ciężko będzie je potem zniwelować. Idąc do sklepu z kosmetykami miejmy zatem zawsze głowę na karku i wybierajmy tylko sprawdzone, dobrze dopasowane produkty!