Gustowne dodatki

Czemu ludzie tak chętnie kupują biżuterię, jakie są jej najczęściej wybierane w sklepach odmiany.

Biżuteria od wieków jest obecna w naszym życiu, dawniej oprócz samej ozdoby pełniła również niezwykle istotną rolę symboliczną. Obecnie jej wybór jest naprawdę duży, podobnie jak ilość sklepów ją oferujących.

Nadal najbardziej ekskluzywna i pożądana jest biżuteria (zobacz także Koraliki charmsy) wykonana z metali szlachetnych, to znaczy złota i platyny, a także również szlachetnych kamieni. Najkosztowniejsze z nich, to znaczy diamenty, szafiry, rubiny i szmaragdy mogą podnieść koszt ozdoby nawet do stu tysięcy. Tego typu biżuteria (zweryfikuj te opinie) będzie sprzedawana najczęściej w ekskluzywnych salonach jubilerskich , w jakich nawet od patrzenia można dostać zawrotów głowy.

biżuteria, kosztowności

Autor: info-graz
Źródło: http://www.flickr.com

W przeciętnych sklepach jubilerskich platyna i złoto również będą do kupienia, lecz dużo będzie także ozdób srebrnych, z kolei jeśli będzie chodzić o dodatki, to do dyspozycji będzie dużo pozostałych kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Bardzo popularny w ostatnim czasie jest bursztyn, zarówno samodzielny, jak i w połączeniu ze złotem albo srebrem. Biżuteria bursztynowa nie kosztuje zbyt dużo, a równocześnie bardzo ładnie wygląda i kobiety uwielbiają ją zakładać.

Kolejną grupą świecidełek, dostępną w bardzo dużych ilościach w wielu sklepach, będzie biżuteria sztuczna. Nie wymaga się od niej zbyt dużej jakości, jak można wywnioskować po jej nazwie, wykonywana jest przeważnie ze sztucznych kamyków, tanich metali i plastiku. Lecz niekiedy mogą się wśród niej zdarzyć faktycznie ciekawe wzory, a niezaprzeczalnym jej plusem są niewysokie ceny. Tego typu biżuteria hurt w dużej ilości miedzy innymi jest sprzedawana w serwisach aukcyjnych, i cieszy się tam bardzo dużym powodzeniem- .

biżuteria, kryształ

Autor: Swarovski® Elements
Źródło: Swarovski® Elements
Nie można także zapomnieć o biżuterii, która także jest coraz częściej wybierana przez kobiety ceniące sobie oryginalność i styl. Mowa mianowicie tu będzie o ręcznie robionej biżuterii, która ostatnio jest ogromnie popularna. Niezaprzeczalną jej zaletą jest niepowtarzalność i oryginalność. Osoby, które zajmują się jej tworzeniem często sięgają po rozmaite nietypowe materiały i surowce, na przykład drewno, kamienie czy koraliki.