Kosmetyki

Różnorodne aspekty doskonałości

Robimy, co powinniśmy, by podobać się sobie i panom. Nie na wszystko mamy jednak wpływ, w związku z tym staramy się udoskonalić swą urodę, a zwłaszcza uwypuklić pozytywy i zamaskować skazy.
Jak mężczyzna spostrzega kobietę po raz pierwszy, szczególnie z dala, w pierwszej kolejności zwraca wzrok na jej postawę. Najbardziej podoba się budowa ciała w układzie klepsydry, z czytelną kibicią.

kolorowy make-up

Autor: Billy Metcalf Photography
Źródło: http://www.flickr.com
W większości kultur zadbana, zdrowa skóra bez wyprysków i znamion bywa przejawem zdrowia i zaświadcza o atrakcyjności i pięknie, a bezbłędnie proporcjonalna żeńska buzia zaświadcza o zdrowiu cielesnym. Mówi się, że oczy są lustrem duszy, dlatego mężczyźni oczywiście kierują na nie znaczną uwagę.

Nie jest tajemnicą, że facetom w największym stopniu podobają się usta mięsiste, czerwone i miękkie. Spore i jędrne wargi odejmują lat, a pomarszczone, zapuszczone i małe bardzo postarzają. Im są większe i bardziej koralowe, tym atrakcyjniejsza wydaje się ich właścicielka. Pokutuje również opinia, że niewiasty o małych ustach są obojętne. Sprawdź makijażowe triki: mak-up ust na oczach panów urody nadają włosy. Jeżeli są gęste i lśniące, mówią panu, że ich właścicielka jest zdrowa i prowadzi czynny tryb życia. Poza tym jedwabne i długie włosy zdaniem panów zaświadczają o żeńskiej urodzie. Mężczyźni długie włosy postrzegają jak akcent kobiecego uroku. Z kolei przykrótkie włosy, mówią o ciężkich doświadczeniach życiowych i uczuciowych. Panowie częściej kokietują blondynki, bowiem jasny kolor włosów jest znakiem, że ich właścicielka to łagodna i przychylna postać.

Facet, jaki odbiera niewieści zapach, umie wysnuć na jej temat więcej stwierdzeń niż podejrzewasz. Panowie niezwykle doceniają, jak kobiety kropią się perfumami, które od nich dostały, w ich mniemaniu świadczy to o uczuciu i zaangażowaniu.

Uroda to sprawa względna. Dla jednego mężczyzny piękna kobieta znaczy kompletnie coś odrębnego niż u drugiego. Wielu facetów jednak jako urodę percypują wizerunek zewnętrzny, jednak uroda to także temperament. Inteligencja, dobroć, życzliwy stosunek do innych ludzi i troskliwość, to cechy urody, jakie nagrodzą każdą damę. To co może się przydać każdej pani w tym źródle – .