Kosmetyki

Jak znaleźć szampon do włosów, który będzie odpowiadał nam pod każdym względem? Na co zwrócić uwagę?

Półki w drogeriach pełne są szamponów do włosów, ale kupienie idealnego specyfiku, jaki okazałby się dobry pod każdym względem, może nastręczać trudności. Często w związku z tym, dla naszego spokoju, decydujemy się na kupienie drogich kosmetyków wierząc, iż będą bardziej skuteczne. Specjaliści natomiast są zdania, że jakość nie zawsze jest związana z ceną, zaś składniki szamponów są najczęściej dosyć podobne, i to do różnych typów włosów, jak dajmy na to szampon do włosów kręconych.

rzęsy

Autor: PR-ZONE
Źródło: PR-ZONE
Bardzo ważnym składnikiem szamponu są substancje powierzchniowo czynne, czyli takiego rodzaju jak alkilo-monogliceryd lub sól edta. To składniki, jakie posiadają działanie oczyszczające, otrzymać je można na przykład z oleju kokosowego, palmowego czy sojowego. Tego typu środki są niesamowicie pomocne w zakresie usuwania pyłu, użytych produktów do stylizacji włosów. Wyjątkowa struktura substancji czyszczących powoduje spłukiwanie zanieczyszczeń, które są we włosach.

Opracowaliśmy dla Ciebie następne przyciągające wiadomości na ciekawiący Cię dział. Przejdź do kolejnego tekstu i czytaj wpis masaż tajski Katowice.

(Polecamy )

Kupując środki do mycia włosów, musimy zwrócić uwagę na przeznaczenie szamponu. Kiedy mamy wysuszone włosy, to nie powinno się wybierać szamponu do włosów przetłuszczających się. I odwrotnie. Dla włosów suchych najodpowiedniejsze są środki mające składniki nawilżające, przykładowo szampony loreal (Polecamy ). Włosy, które szybko ulegają przetłuszczeniu bardziej zyskają na szamponie zawierającym substancje ściągające, takiego rodzaju jak olej cytrusowy, rozmaryn lub szałwia. Polecana jest także firma RevitaLash.

Odpowiednim wyborem są też bezbarwne szampony, mają one mniej substancji nawilżających. Dla włosów cienkich oraz słabych najlepsze będą szampony wzmagające objętość włosów. Unoszą one włosy, zaś będące w składzie białka osiadają na pojedynczych pasmach włosów. To sprawia, że wydają się grubsze (Polecamy też ). Właściwie kupno właściwego szamponu nie jest za trudne, jeśli wiemy, czego szukamy. Gdy zastosujemy się do paru prostych rad w czasie dokonywania wyboru, to zwiększymy szanse, że po umyciu włosów wybranym specyfikiem będą one nie jedynie czyste, lecz również gładsze oraz bardziej błyszczące. Zapewne każdej kobiecie zależy na takim właśnie pięknym rezultacie.