Kosmetyki

Jak wybierać specyfiki do pielęgnacji włosów?

Każdy z nas ma inny rodzaj włosów. Bardzo ważne jest więc, żeby dopasować odpowiedni sposób pielęgnacji, który będzie adekwatny do rodzaju naszych włosów. Dzięki temu będą one zadbane i piękne.
Jeśli masz tłuste włosy, musisz stosować raczej kosmetyki bez sylikonu.

Warto mieć na uwadze składniki znajdujące się w szamponach i odżywkach, bowiem to właśnie one każdego dnia mają wpływ na nasze włosy. Odżywki muszą być bardzo delikatne, najlepiej używać te z późniejszym spłukiwaniem. Każdy fachowy sklep fryzjerski w Warszawie (jak ten) posiada w swojej ofercie także suche szampony, jakie można użyć w przypadkach, kiedy nie mamy okazji umycia włosów, a są one bardzo przetłuszczone.

W przypadku suchych włosów należy inwestować w preparaty, jakie oprócz właściwości nawilżających, będą miały funkcje ochronne.

Czy chcesz zobaczyć omawiany temat z innej perspektywy? Jeśli tak, to zdobądź ważne informacje, które opublikowane zostały na tej stronie.

Warto dobierać specyfiki z olejkami i właściwościami nawilżającymi. Niezawodnie pasują delikatne odżywki, które należy nakładać po każdym myciu.
Włosy farbowane powinny być pielęgnowane ze szczególną uwagą.

koloryzacja

Autor: Wella
Źródło: Wella

Farbowanie narusza strukturę włosa, a jeżeli oprócz tego często używamy suszarkę czy prostownicę, możemy dodatkowo negatywnie wpływać na włosy. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, aby kupować wyłącznie profesjonalne i wiarygodne farby do włosów. W tym przypadku o wiele dogodniejszym rozwiązaniem będzie hurtownia i sklep fryzjerski niż typowa drogeria. Kolejna sprawa to odpowiednie szampony i odżywki, które pielęgnują nasze włosy, a jednocześnie będą podtrzymywać trwałość koloru. W przypadku włosów zniszczonych i wypadających, należy decydować się wyłącznie delikatne kosmetyki z hurtowni fryzjerskiej. Szczególną uwagę powinniśmy zwracać na szampony i odżywki, jakie stosowane są każdego dnia.

Powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na szampony i odżywki, ale także wszelkie inne specyfiki, które nakładamy na nasze włosy. Sprawdzajmy, czy używane lakiery tudzież pianki nie mają zbyt wielu szkodliwych składników. Doskonałą sytuacją jest, gdy preparaty stosowane do stylizacji, mają również właściwości pielęgnacyjne. Powinniśmy również ograniczać stosowanie bardzo inwazyjnych suszarek do włosów lub prostownic, gdyż one również wpływają niekorzystnie na strukturę naszych włosów.