Dobrze ubrana Gustowne dodatki Klasa i szyk

Jak wybrać właściwe okulary przeciwsłoneczne?

Okulary przeciwsłoneczne są wprost konieczne w słoneczne dni, w szczególności w lecie. Mają one na celu nie wyłącznie modny design i atrakcyjną stylizację, ale również ochronę naszych oczu przed ogromnie szkodliwym promieniowaniem UV. Szkodliwe promienie słoneczne mogą przyczyniać się do wielu sporych chorób oczu, wskutek tego nie winniśmy wychodzić z domu bez okularów słonecznych, w szczególności w silne słońce.

Powinno się wybierać markowe okulary, takie jak na przykład (dobre okulary firmy persol). Te sprzedawane w marketach lub na bazarach w wielu przypadkach nie gwarantują dobrej obrony przed słońcem, wręcz przeciwnie.

okulary

Autor: Maria Teresa Ambrosi
Źródło: http://www.flickr.com

Okulary, które są jedynie przyciemniane, zaś nie mają stosownego filtra przeciwsłonecznego zdołają nam jedynie zaszkodzić. Czemu? Albowiem nasze źrenice, podczas słonecznych dni, rzecz jasna się zwężają, dzięki czemu wpada do nich sporo mniej złego promieniowania. Przyciemnione okulary sprawiają, iż źrenice są rozszerzone co naraża je na sporo większe promieniowanie. W związku z tym właśnie należy wybierać markowe okulary od wyróżnianych producentów, które nabędziemy również w salonach optycznych. Należałoby wybrać przykładowo (przeciwsłoneczne okulary versace).

Okulary słoneczne to również wspaniały dodatek do letniej stylizacji. Modeli i rodzajów okularów przeciwsłonecznych jest niezwykle wiele, jednak nie każdy typ będzie pasował do naszej twarzy. W związku z tym zanim nabędziemy jakieś okulary, przykładowo (przeciwsłoneczne okulary (okulista bełżyce) vogue), musimy najpierw je przymierzyć, wobec tego nie zawsze warto decydować się na kupno okularów w Internecie. To, że dany rodzaj okularów wspaniale pasuje do innej osoby, nie znaczy, że u nas będzie przedstawiał się tak samo prawidłowo.

Wybierając okulary, zwróćmy wielką uwagę na ich kształt, wielkość szkieł, zabarwienie bądź oprawki. Każdy szczegół zdoła mieć istotne znaczenie. Nie sugerujmy się tym, co aktualnie jest modne, ale wybierajmy okulary, w jakich będziemy wyglądać i czuć się prawidłowo.