Uroda

Wykorzystanie techniki laserowej w medycynie estetycznej – co powinno się wiedzieć, co jest ważne?

Lasery są użytkowane powszechnie, też w medycynie estetycznej. Wykorzystywane są zarówno w zaciszu domowym, jak i w gabinetach kosmetycznych czy klinikach. Na początku trzeba wspomnieć o maszynie, jaką jest laser Nd Yag. Stosuje się go do zamykania naczynek, które pojawiły się w związku z różnymi przyczynami. Można go zastosować w przypadku wszystkich części.

żylaki

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR
Najczęściej laser Nd Yag jest używany do zamykania naczynek znajdujących się na policzkach, dekolcie, płatkach nosa. Dzięki efektywności działania urządzenia do salonów kosmetycznych można pozbyć się popękanych naczynek, niewielkich naczyń żylakowatych, a także niedużych żylaków. Oczywiście, im płyciej pęknięte naczynie się znajduje oraz im jest mniejsze, tym z większą łatwością można się go pozbyć. Czasami zabieg musi być przeprowadzony kilka razy, by osiągnąć zamierzone efekty. Laser diodowy, jeśli mowa o maszynach przeznaczonych do salonów kosmetycznych czy klinik oferujących zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Wykorzystuje się go do zabiegu fotodepilacji. Jest to zabieg, który ma na celu usunięcie cebulek włosowych na zawsze.

Masz chęć zgłębić więcej informacji na ten temat? Zatem odsyłam do serwisu (https://www.dermamed.com.pl/czym-leczyc-rozstepy-ciazowe), ponieważ odnajdziesz w tamtym miejscu wiele ciekawych informacji opisujących przedstawiany wątek.

By był kompletnie skuteczny kurację trzeba przeprowadzać parę razy. Warto nakreślić, że raczej zabieg ten nie należy do bolesnych. Wrażenia, wywoływane przez laser diodowy, mogą być nasilone w przypadku osób wyjątkowo wrażliwych na ból, a także podczas przeprowadzania zabiegu w miejscach, w których skóra jest delikatniejsza. Wiele zależy od od granicy tolerancji odczuć bólowych. W każdym razie, nie jest to ból(polecamy rehabilitacja sportowa wrocław) nie do zniesienia i na pewno fotodepilacja jest zabiegiem znacznie przystępniejszym w tej materii niż depilacja woskiem.

depilacja

Autor: Elite
Źródło: Elite
Przed kuracją nie należy się opalać, warto także ogolić włosy przed zastosowaniem lasera – Wyrywanie włosów w ciągu 4 tygodni przed fotodepilacją nie jest wskazane. Po wykonaniu zabiegu może wystąpić chwilowe zaczerwienienie, zgrubienia. Praktyczne okażą się z pewnością chłodne okłady oraz ograniczanie stosowania dezodorantów. Dobrze jest przez jakiś okres rezygnować z mocnego makijażu oraz smarować się kremem z filtrem.