Dobrze ubrana Gustowne dodatki Klasa i szyk

Skarpety – o czym warto pamiętać podczas ich kupna?

Wielu z nas mylnie myśli, że nie ma znaczenia jakie skarpety wybiorą. Co więcej wielu z nas kupuje skarpety ze względu na podział na skarpety bawełniane (a więc te dobre, w których stopa „oddycha”), i skarpety wytworzone ze sztucznego materiału (a więc te „gorsze”, których powinno się unikać). Warto jednak wiedzieć, że istnieje wiele innych wyznaczników, które powinno się uwzględnić podczas kupna skarpety.

skarpetki

Autor: fenwench
Źródło: http://www.flickr.com

Temu tematowi będzie też poświęcony ten artykuł. Warto bowiem zadbać o swoje stopy. Mimo, iż zakup skarpet wydawać się może kwestią bardzo prostą, wręcz trywialną, należy pamiętać, że będziemy je mieć na stopach przez wiele godzin niemal każdego dnia. Jest więc to decyzja, która niewątpliwie warta jest poświęconego jej czasu oraz pieniędzy. Nasze stopy będą nam za to wdzięczne! Czym więc się kierować podczas kupna skarpet? Po pierwsze, nie daj się zwieść hasłom „100% bawełna”. Mimo,że każdy producent skarpet wytwarza skarpety o trochę odmiennym składzie, każda osoba, która twierdzi, że jakieś skarpety zawierają wyłącznie bawełnę, najzwyczajniej w świecie kłamie. Skąd ta pewność? Ponieważ bawełna jest nierozciągliwa! Dlategp też, skarpetki wytworzone z samej bawełny nie mogłyby się utrzymać na jakichkolwiek stopach! Z tego względu zazwyczaj dodaje się do nich lycre. Warto więc zwracać uwagę na skład (bawełna jest niewątpliwie lepsza dla naszych stóp niż inne materiały sztuczne), jednak nie dawaj się oszukiwać hasłom reklamowym! Co więcej, w pewnych sytuacjach warto rozejrzeć się za innym składem – osoby uprawiające sport lub wycieczki górskie, mogą potrzebować skarpet o odmiennym składzie, które zapewnią stopom większą termiczność i oddychalność. Po drugie, dopasuj „krój” skarpetki do obuwia, które planujesz nosić.

skarpety stopki

Źródło: pixabay

Jeżeli w najbliższym sezonie planujesz nosić tal zwane balerinki, warto kupić skarpety stopki (przykładowych szukaj: zobacz na Jeżeli planujesz zaś pieszą wędrówkę, niezbędne będą trekkingowe skarpety za kostkę, dłuższe niż buty Po trzecie,warto zwrócić uwagę na fakt, że kolor skarpetek powinien być dopasowany do reszty – zarówno ubrania jak i obuwia.Na pewno nie raz widzieliście kogoś w czarnych spodniach i czarnych pantoflach, a do tego białe skarpety. Bez wątpienia jest to jeden z przykładów, kiedy źle dobrane skarpety potrafią zniszczyć całkowicie elegancję stroju.