Uroda

Dekorowanie ścian w pokojach

Sporo ludzi przynajmniej raz w życiu marzyło o zafundowaniu sobie tatuażu. Przeważnie były to pomysły okresu młodzieńczego, przychodzące do głowy pod naciskiem kolegów, lub chęć przeżycia czegoś innego, żeby przełamać nudę codzienności w życiu dojrzałym. Zwykle chęci skupiały się jedynie na obmyślaniu w głowie obrazka, jaki ewentualnie mógł się pojawić na skórze. Nie dochodziło do poszukiwania certyfikowanego salonu tatuażu czy porównania cen, nie mówiąc nawet o wizycie w celu omówienia techniki tatuowania i wybrania wzoru.

Zmywalny tatuaż

Autor: Gord Webster
Źródło: http://www.flickr.com

To wszystko dlatego, że tatuaż będzie na ciele już do końca życia. Jednak powszechnie wiadomo, że gust się zmienia. Może się tak stać, że po jakimś czasie wybrany tatuaż z jakichś powodów stanie się już nieaktualny, lub po prostu przestanie się podobać. Powszechnie wiadomo również, że w niektórych okolicznościach tatuaż nie jest pożądany lub bywa źle odbierany. A kiedy dołożyć jeszcze fakt, iż po wielu latach na pooranym zmarszczkami ciele nawet najciekawszy obrazek nie wygląda już zbyt uroczo, to jasnym jest, że ryzyko bywa bardzo duże. Ale jest wyjście z tej sytuacji. Od pewnego czasu znacznie bardziej popularne są tatuaże (jaki salon (polecamy art hair salon) tatuażu wybrać? sprawdź tu). Te ostatnie różnią się od tatuażu permanentnego głównie trwałością.

Od dawnych czasów ludzie wieszali na ścianach domów rozmaite obrazy. Oryginalne obrazy klasycznych malarzy w każdych czasach były znakiem statusu społecznego. W zasadzie nawet reprodukcje mogą być gustownym elementem wystroju i przyciągać spojrzenia gości. Ważnym elementem w tej sytuacji jest odpowiedni dobór ramy, tak by przykładowo obraz nie był przytłoczony zbyt ozdobną ramą. Powszechne jest także wieszanie w pomieszczeniach fotografii. Wiele osób współcześnie na własną rękę tworzy fotografie i je wywołuje. W domach prywatnych często są to fotografie przedstawiające rodzinę. W starych, luksusowych rezydencjach nierzadko są to zdjęcia i obrazy ukazujące przodków.

Ostatnio stworzono bardzo dużo nowych, nowoczesnych sposobów dekoracji ścian. Stworzono je między innymi dla potrzeb osób, które nie mają za wiele czasu, a chcą zyskać efektowne efekty. Do takich rozwiązań należy między innymi kalkomania szklarska. Jest to szybki i prosty sposób na otrzymanie wybranego wzoru na ścianie. Obecnie dużą popularnością cieszą się również tatuaże (na jego stronie), których wzór można sobie wybrać z dużej oferty, jak również zlecić wykonanie fototapety na podstawie własnej fotografii. Tego rodzaju elementy zwykle pojawiają się w wielkich formatach i jaskrawych barwach.