Kosmetyki Uroda

Golenie na wilgotno – co powinieneś wiedzieć zanim zmienisz metodę golenia

W dzisiejszym świecie, w jakim egzystujemy, mało czasu mamy na zadbanie o skórę twarzy. Kiedy już go jakkolwiek wygospodarujemy, najczęściej skracając sen, to czy troszczymy się o nią we właściwy sposób? Metody golenia na sucho, czy też przy użyciu powszechnych gotowych żeli bądź pianek do golenia nie dają naszej skórze twarzy odpowiedniej pielęgnacji. Taką podstawową czynność, jak golenie, powinniśmy rozwinąć w kompleksową pielęgnację twarzy. Wystarczy tylko dobrać najlepszą metodę.

pędzel do golenia

Autor: Dharion
Źródło: http://www.flickr.com

Tą odpowiednią, która odpowiednio zabezpieczy skórę przed uszkodzeniem i zwyczajnie ją odżywi, jest sposób golenia na wilgotno. Potrzebujesz do niej pędzel, z wykorzystaniem którego, stworzysz pianę i nałożysz ją na twarzy. W zależności od własnych preferencji i czucia skóry możesz dobrać dobry pędzel. Aby wykonać pędzel do golenia borsuk (Faceteria) musi oddać swoje włosie.

Zależnie od tego, z jakiej części tułowia zostały pobrane włosy borsuka, powstanie inny pędzel badger Są cztery podstawowe klasy włosia zwierzęcia. Różnią się między sobą twardością i chłonnością wilgoci. Właśnie te specyfikacje wpływają na wartość piany, jaka wyjdzie i na siłę masażu skóry. Pędzel badger bywa twardy i szorstki lub miękki oraz gładki. Miejmy tylko nadzieję, że pobierając włosie na pędzel do golenia borsuk nie cierpi.

Przy pomocy takiego pędzla można również, już po goleniu, wmasować kremy męskie w skórę. Jest to najlepsza metoda rozprowadzania kremu. Kremy męskie w ten sposób najlepiej się przyjmują. Kompletny proces, właściwie wykonany, świetnie wymasuje skórę twarzy i ją odpręży.

golenie

Autor: Dharion
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy już wybierzesz właściwy własny pędzelek do golenia, nauczysz się metody wytwarzania piany i poznasz najlepsze sposoby nakładania jej na skórę twarzy, możesz rozejrzeć się za rodzajem ostrza do golenia. Podczas golenia na mokro możesz znaleźć trzy rodzaje ostrzy. Brzytwa, maszynka na żyletkę i maszynki z wieloma ostrzami. W takim przypadku, wybierając właściwe ostrze, weź pod uwagę twardość zarostu twarzy. Wybierając, miej na uwadze również własne zdolności manualne i typ cery. Nie zapominaj jednak, że cały proces golenia na mokro, z wykorzystaniem własnoręcznie wyrobionej pianki, może trwać nawet dziesięć minut.