Kosmetyki

Czym jest ajurweda? Jak takiego typu kosmetyki wpływają na naszą urodę? Co najlepiej wiedzieć?

Ajurweda jest to bardzo stary, bo liczący ponad pięć tysięcy lat system leczniczy. Pochodzi z Indii, a nazwa została zaczerpnięta od słów ajus/ajur, które znaczą życie, veda natomiast to wiedza. Jest to faktycznie wiedza o życiu, ponieważ nie obejmuje tylko leczenia chorób, lecz stwarza system filozoficzny, który odnosi się do niemal każdego aspektu życia.

Ajurweda pochodzi z przekonania, że każda rzecz, jaka istnieje we wszechświecie, mogła powstać z 5 ogromnych żywiołów, czyli ziemi, ognia, wody, przestrzeni i wiatru. Dzięki połączeniu tych żywiołów tworzą się trzy podstawowe typy energii biologicznej, czyli dosze Każda dosza charakteryzuje się pozostałymi funkcjami i cechami charakterystycznymi, każdy człowiek zaś jest oryginalną i wyjątkową kombinacją doszy. Każda osoba wymaga wyjątkowej pielęgnacji, z pewnością gwarantują to kosmetyki ajurwedyjskie.

naturalne kosmetyki do ciała

Autor: TIM HOGGARTH
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo pomocne jest nawilżanie. Suche włosy oraz skóra będzie bardzo zadbana przy wsparciu olejowej pielęgnacji jaka jest wzbogacona o składniki nawilżające, jak aloes czy kwas hialuronowy. Używanie odpowiednich olejków na twarz i włosy dokładnie nawilży i poprawi elastyczność, jednocześnie gwarantując blask. Najlepsze kremy odżywiają skórę gwarantując jej naturalny, najzdrowszy kolor. Każda skóra, zwłaszcza zestresowana, jest podatna na zaczerwienienia oraz zmarszczki. Najbardziej korzystna więc będzie dla niej terapia łagodząca i wzmacniająca, najbardziej tego typu, w której stosuje się naturalne roślinne wyciągu. Różne typy kosmetyków ajurwedyjskich gwarantują komfort zmęczonej oraz wrażliwej skórze. Dla przetłuszczonej skóry z wypryskami najlepsze będzie delikatne złuszczenie, niezbędne w tym staną się produkty ziołowe. Więcej info: najnowsza oferta:

Najlepsze składniki to kurkuma, cytryna a także olejek z drzewa herbacianego. Ciekawym rozwiązaniem będzie rzeczywiście aloesowy krem do twarzy i ciała. Do regularnego natomiast wykorzystywania idealna będzie maseczka z ziół do zanieczyszczonej skóry. Dla skóry tłustej także najlepsze będą olejki, przykładowo lekki olejek z różowym lotosem, który ograniczy produkcję sebum i jednocześnie będzie odżywiać skórę. Najbardziej korzystnie zaopatrywać się w tego rodzaju kosmetyki (olejek myjący do twarzy koreański) w fachowych sklepach, więc jak planujemy kupić kosmetyki ajurwedyjskie przez Internet, co będzie najlepszym wyborem.