Dobrze ubrana Gustowne dodatki Klasa i szyk

Wygodne skarpety i właściwie dobrane buty zagwarantują, że pokonamy każdą odległość pieszo

Skarpety to element naszej garderoby, jakiego zwykle odpowiednio nie doceniamy. Właściwie nie zauważamy niekiedy ich istnienia, do momentu, kiedy nam się zagubią lub – wyrażając się odrobinę żartobliwie – nie skończą nam się czyste pary. Jednak trzeba docenić rolę, którą pełnią w naszej garderobie skarpety.

Buty męskie

Autor: Steve Hodgson
Źródło: http://www.flickr.com

Dla przykładu skarpety męskie (klik) stanowią konieczny element ubioru każdego mężczyzny. Przede wszystkim nosi się je każdego dnia, nie sposób wyobrazić sobie kogoś, kto by ich nie posiadał. Ponieważ, jak napisano już wcześniej, są one zakładane codziennie, warto zadbać o to, żeby wykonane były z odpowiednich, ekologicznych surowców. Przykładem omawianych naturalnych skarpet są skarpety z bambusa. W pierwszej kolejności są one przyjazne dla środowiska. Poza tym charakteryzuje je niezwykła miękkość, jak również trwałość wykonania. Potocznie nazywa się je wykonanymi z bambusa, w rzeczywistości jednak wytwarzane są one konkretnie z włókna bambusowego.

Włókno bambusowe przejawia naturalne właściwości antyseptyczne, przepuszcza powietrze oraz ogranicza powstawanie przykrych zapachów.

Do wytwarzania omawianych skarpet wykorzystuje się pędy bambusa. Zwykle pochodzą one z upraw ekologicznych. Zainteresowanie może budzić fakt, dlaczego jest to tak istotne. Dzieje się tak gdyż mogą one stanowić alternatywę dla bawełny. Nie każdy o tym wie, ale bawełna to jeden z materiałów, jaki poddaje się dowolnym ulepszeniom. Co prawda powszechnie bawełniane ubrania uważa się za szczególnie zdrowe, jednakże osoby, jakie dbają o środowisko winny solidniej rozważyć zakup.

skarpetki

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com

Z pewnością właściwy materiał, z którego zrobione zostały skarpetki jest niezwykle istotny, jednak liczyć się powinien także ich krój. W tym przypadku wiele zależy od indywidualnych preferencji. Niektóre osoby wolą skarpety stopki (źródło), inne w podobnych okolicznościach wybiorą raczej te dłuższe. Kształt skarpet (więcej na ) zwykle uzależnionych jest od ich funkcji.

Dla przykładu, jeżeli założymy delikatne skarpety do ciężkiego obuwia, typu glany czy trapery, prawdopodobnie po pierwsze poobcieramy stopy, co może być dość bolesne, a co więcej zniszczymy skarpety. Tak samo założenie grubych skarpet do lekkich butów będzie niewygodne, a przy tym może fatalnie wyglądać. Ogólnie więc nawet zakupując skarpety trzeba zachować rozsądek.