Uroda

W jaki sposób bezpiecznie przygotować się do opalania w solarium? Kilka rad, aby nie zrobić sobie krzywdy

Wielu z nas czuje się dobrze, gdy skóra złapie słońce i stanie się bardziej brązowa. Prócz tego, że zyskuje ładny odcień, po prostu często lubimy trochę się wygrzać i czujemy się wtedy zdecydowanie lepiej. Co jednak oczywiste takie praktyki nie są możliwe przez cały czas, w związku z czym korzystamy również z solarium. Ta metoda opalania nie jest uważana za najzdrowszą, jeżeli pomimo to się na nią zdecydujemy, warto się wiedzieć, jak prawidłowo przygotować się do tej wizyty praz jakich praktyk unikać, by nie zrobić sobie krzywdy.

kobieta na solarium

Po pierwsze należy zacząć od tego, że nie wszyscy mogą opalać się w solarium. Przeciwwskazania to przykładowo choroby przewlekłe tarczycy, wątroby, układu krążenia oraz cukrzyca czy epilepsja. Jeśli chorujemy na coś, należy początkowo sprawdzić, że nie koliduje to z chęcią opalania. Z solarium powinny zrezygnować osoby bardzo młode, kobiety w ciąży lub karmiące piersią, kobiety podczas miesiączki, biorące leki zawierające hormony, osoby posiadające problemy ze skórą oraz takie, których karnacja jest bardzo jasna. Powinno się wybierać jak najlepsze solarium, żeby mieć pewność, że w razie choćby najmniejszych wątpliwości, ludzie tam pracujący będą dokładnie wiedzieć, czy są one prawidłowe. Jeżeli nic nie stoi na przeszkodzie, tak czy inaczej trzeba dobrze przygotować swoją skórę. Przed opalaniem powinno się zrobić peeling, aby usunąć martwy naskórek. Wówczas opalenizna będzie prezentowała się ładniej. Dodatkowo konieczne jest prawidłowe nawilżenie ciała. Nie chodzi tu jedynie o smarowanie ciała balsamem, choć to również bardzo ważne, lecz także o nawilżanie wewnętrzne. Nie wolno pomijać picie wody. Gdy już zaczniemy opalanie musimy chronić nasze oczy i brodawki piersiowe. Udając się do solarium, należy zmyć makijaż, nie zakładać biżuterii i nie spryskiwać się perfumami, które mogą powodować uczulenie.

Zobacz również:

opalanie na słońcu

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Musimy również upewnić się, że łózko zostało odpowiednio zdezynfekowane. Jak wiadomo w takich miejscach łatwo zarazić się różnymi chorobami skóry, czego z pewnością nikt nie chce. Poza tym naprawdę warto sprawdzić, gdzie się udajemy. Powinno być ono sprawdzone. Powinno się zapoznać choćby z opiniami internautów, wystarczy wyszukać odpowiedniego miejsca (przykładowo najlepsze solarium warszawa), a następnie dokładnie zapoznać się z ofertą.

Dla wielu z nas relaks jest równoznaczny z zabiegami poprawiającymi nasz wygląd. Aby poczuć się jak w day SPA można wykonać peelingi, nakładać maseczki, zrobić ciekawy manicure czy też udać się do solarium – witryna www.

Frapuje Cię tematyka poruszana w tym artykule? Zobacz oprócz tego również inne podobne posty – zwyczajnie wejdź na stronę (http://www.zdrowazupa.pl/blog).

Jeśli jednak wybierzemy tę opcję opalania, naprawdę należy pamiętać o wszelkich przeciwwskazaniach i odpowiednio się przygotować to tego rodzaju praktyk. Jedynie wtedy będziemy mieć pewność, że nie zrobimy sobie krzywdy.