Kosmetyki

Gdy swędzi i piecze

Cera wrażliwa jest bardzo wymagająca, łatwo ulega zaczerwienieniu i podrażnieniom. W związku z tym jej pielęgnacja może sprawiać wiele trudności.

Kosmtyki do ciała i twarzy

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
W sklepach stacjonarnych jak i internetowych z łatwością można znaleźć kosmetyki do cery wrażliwej, które mogą być używane przez osoby o tak delikatnej cerze. Jaki krem do skóry wrażliwej wybrać? Podane wskazówki pomogą nam dopasować stosowny krem do cery bogaty w substancje kojące i łagodzące podrażnienia.

Powodów nadwrażliwości skóry wyszukamy dużo: zanieczyszczone powietrze i woda, ogrzewanie, klimatyzacja, nadużywanie słońca, stres, czy niewłaściwa dieta.Taką cerę należy dobrze nawilżać, a stosowane składniki powinny zawierać kojące składniki. Ukojenie przyniosą kremy i balsamy hypoalergiczne bez środków zapachowych i sztucznych barwników.

Cera wrażliwa momentalnie reaguje na wysokie temperatury. Uczulają ją również detergenty, kosmetyki oraz alkohol jest składnikiem wielu środków pielęgnacyjnych. Wybierając krem do cery wrażliwej trzeba zwrócić uwagę na to, by nie zawierał olejków mineralnych, substancji zapachowych, czy środków konserwujących, które mogą wywoływać reakcję alergiczną (-> poznaj dodatkowe informacje). Dobrym pomysłem jest wybór kremu aptecznego, który nie powinien podrażniać skóry. Pod oczy

Delikatny problem, czyli cera naczynkowa

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

warto wklepywać opuszkami palców kremy organiczne, które są delikatne dla skóry. Jest to szczególnie istotne biorąc pod uwagę fakt, że skóra w tym miejscu jest cieńsza i szybciej możemy dostrzec na niej zmarszczki. Kremy muszą również tworzyć barierę przed zimnem i promieniami słonecznymi.

Na noc możemy używać tych bardziej odżywczych, najlepiej o właściwościach łagodzących, i regenerujących które wzmocnią barierę ochronną. Bez względu roku chrońmy skórę przed słońcem . Dobierzmy lekki krem z filtrem UV i unikajmy słońca. Jeżeli uda nam się wybrać spełniający nasze oczekiwania krem do cery wrażliwej, zostańmy przy nim i nie zmieniajmy go zbyt często.Pielęgnacja cery wrażliwej wymaga skrupulatności i systematyczności, należy obserwować jej reakcję na wprowadzony nowy kosmetyk. Wystarczy jednak pamiętać o wyżej wymienionych wskazówkach, a nawet wrażliwa skóra zachwyci swym pięknem.