Dobrze ubrana Gustowne dodatki Klasa i szyk

Konfekcja odpowiednia na zimny czas.

Czy gdy przychodzą zimne dni, nadal możemy prezentować się elegancko i nie marznąc przy okazji? Rzecz jasna,wystarczy dobrać właściwy materiał na ubrania. Latem prosto jest fantastycznie i gustownie się ubrać.

Spódnice i bluzki z bawełny, jedwabiu czy też satyny wygodnie się nosi i przeważnie szykownie się w nich wygląda. Jednak w naszym klimacie nieszczególnie długo cieszymy się z ciepłych

wełna z owcy

Autor: Damien Pollet
Źródło: http://www.flickr.com

chwil. Wraz z nastaniem jesiennego ochłodzenia zaczynamy poszukiwać odzieży, w jakich będzie nam wystarczająco ciepło. Na szczęście na rynku mamy do wyboru bardzo obfitą ofertę różnych tkanin, pośród których właściwie każdy może znaleźć coś dla siebie. Trzeba szukać materiałów, które prócz tego, iż są ciepłe, będą dobrze układać się na ciele i zagwarantują nam wygodę noszenia w zwykłe dni. Dobrym przykładem tego typu tkaniny jest dzianina wełniana, sprawdź: . Jest gęsta, lejąca, niepodatna na zagniecenia, elastyczna, miła w dotyku. Istotne jest, iż jest przy tym ciepła. (ciąg dalszy tego zagadnienia: oceń ten portal http://www.lamalama.pl) Dzianina wełniana występuje w różnych kolorach i deseniach. Nadaje się zwłaszcza na garsonki i suknie czy spódnice. Podczas jej zakupu dobrze jest brać pod uwagę wyrażoną w procentach zawartość wełny, w sprzedaży jest bowiem oferowana dzianina wełniana z różnorodną domieszką wiskozy, akrylu i innych materiałów. Oczywiście wytwórca ma obowiązek udostępniać takie dane na metce.

Nawet entuzjastów ubrań z naturalnych tkanin może odstraszać czysta wełna. Z tego powodu warto przypomnieć tutaj o fantastycznym materiale na cieplutkie ubrania, którym jest wełna parzona. Poddana specjalnej obróbce otrzymuje nowe walory

.

Są one ważne dla komfortu noszenia, gdyż wełna (zobacz wełna parzona lana cotta na sukienkę) parzona jest materiałem cieplejszym, a przy tym przewiewnym, więcej odpornym na zabrudzenia, a to ostatnie jest szczególnie ważne w przypadku ubrań, które nie jest łatwo prać. Co interesujące wełna parzona nie powoduje tylu reakcji uczuleniowych, co wełna tradycyjna. Obydwa wspomniane powyżej materiały można bez trudu dostać w sklepach stacjonarnych i w necie. Może was zadziwić obfitość barw i deseni, które są dostępne.

Mamy nadzieję, iż jeśli ktoś z was jest wielbicielem pięknych ubrań, to na jesień wybierze właśnie te z opisanych materiałów.