Uroda

Jak bez uszczerbku opalać się w solarium?

Solaria to bardzo modna odmiana opalania. Z solariów zdołamy korzystać zawsze, zarówno latem, jak również zimą, dzięki czemu piękną opaleniznę możemy mieć przez pełny rok. Z solariów korzystają na ogół damy, niemniej jednak pośród mężczyzn też stają się one coraz bardziej modne. W kroczeniu do solarium nie ma nic złego, chociaż korzystając z takiej odmiany opalania, powinniśmy zachować szczególną powściągliwość oraz pomnieć o bezpiecznym opalaniu. Lecz jak wolno bez szwanku opalać się w solarium?

opalenizna

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Przede wszystkim musimy skorzystać z fachowych solariów, które posiadają wysokiej jakości łóżka opalające i nowiusieńkie lampy – czytaj więcej. Jeśli lampy w solarium pracowały więcej aniżeli 800 godzin to prawidłowiej zrezygnować z opalania. Bez względu na to czy korzystasz z solarium leżącego czy intryguje Cię bardziej solarium stojące – pamiętaj o dobrym czasie opalania, na początku nie powinien on naruszać 5 minut. Dłuższa wizyta w solarium zdoła być zła, w szczególności dla osób, jakie mają nadzwyczaj jasną cerę.

Kiedy Twoja skóra przyzwyczai się do tego rodzaju opalania, możesz wydłużyć czas spędzany na solarium – do 10 minut. Jeżeli dopiero zaczynasz spacerować na solarium, możesz opalać się co 2-3 dni, niemniej jednak nie dłużej niż przez 10 dni.

Na niniejszej stronie jest wiele rzeczowych wiadomości, ale szybko zobacz także pozostałe szczegółowe informacje rehabilitacja barku wrocław. One również są bez wątpienia godne uwagi.

Następnie wypada skrócić okres chodzenia na solarium oraz opalać się nie więcej niż raz w tygodniu. Osoby, jakie systematycznie chodzą do solarium poprzez kilkanaście miesięcy oraz opalają się parę razy w tygodniu zaryzykują rakiem skóry oraz innymi znacznymi schorzeniami.

W czasie opalania powinno się także chronić oczy i brodawki piersiowe, które są niezwykle wrażliwe. Każdy z nas zasługuje czasem na sekundę radości. Światło lamp solarnych nie tylko daje śliczną opaleniznę, lecz poprawia humor oraz zapobiega stanom depresyjnym, które nierzadko występują z powodu braku słońca. Nie ma więc nic złego w tym, jeżeli wybierzemy najlepsze day spa pakiet spa dla dwojga i skorzystamy tam między innymi z solarium. Pamiętajmy jednak o zachowaniu rozsądku i nie ignorujmy niebezpieczeństw, jakie niesie za sobą za częste oraz za długie opalanie się w solarium.

Może Cię też zainteresować –