Uroda

Jak bez uszczerbku opalać się w solarium?

Solaria to bardzo modna odmiana opalania. Z solariów zdołamy korzystać zawsze, zarówno latem, jak również zimą, dzięki czemu piękną opaleniznę możemy mieć przez pełny rok. Z solariów korzystają na ogół damy, niemniej jednak pośród mężczyzn też stają się one coraz bardziej modne. W kroczeniu do solarium nie ma nic złego, chociaż korzystając z takiej odmiany opalania, powinniśmy zachować szczególną powściągliwość oraz pomnieć o bezpiecznym opalaniu. Lecz jak wolno bez szwanku opalać się w solarium?

opalenizna

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Przede wszystkim musimy skorzystać z fachowych solariów, które posiadają wysokiej jakości łóżka opalające i nowiusieńkie lampy – czytaj więcej. Jeśli lampy w solarium pracowały więcej aniżeli 800 godzin to prawidłowiej zrezygnować z opalania. Bez względu na to czy korzystasz z solarium leżącego czy intryguje Cię bardziej solarium stojące – pamiętaj o dobrym czasie opalania, na początku nie powinien on naruszać 5 minut.

Czy ten post jest dla Ciebie intrygujący? Pragniesz zgłębić sporo wiadomości na podobny temat? Zatem idź tu osteopata a sen dziecka i przeglądnij nowy wpis.

Dłuższa wizyta w solarium zdoła być zła, w szczególności dla osób, jakie mają nadzwyczaj jasną cerę.

Kiedy Twoja skóra przyzwyczai się do tego rodzaju opalania, możesz wydłużyć czas spędzany na solarium – do 10 minut. Jeżeli dopiero zaczynasz spacerować na solarium, możesz opalać się co 2-3 dni, niemniej jednak nie dłużej niż przez 10 dni. Następnie wypada skrócić okres chodzenia na solarium oraz opalać się nie więcej niż raz w tygodniu. Osoby, jakie systematycznie chodzą do solarium poprzez kilkanaście miesięcy oraz opalają się parę razy w tygodniu zaryzykują rakiem skóry oraz innymi znacznymi schorzeniami.

W czasie opalania powinno się także chronić oczy i brodawki piersiowe, które są niezwykle wrażliwe. Każdy z nas zasługuje czasem na sekundę radości. Światło lamp solarnych nie tylko daje śliczną opaleniznę, lecz poprawia humor oraz zapobiega stanom depresyjnym, które nierzadko występują z powodu braku słońca. Nie ma więc nic złego w tym, jeżeli wybierzemy najlepsze day spa i skorzystamy tam między innymi z solarium. Pamiętajmy jednak o zachowaniu rozsądku i nie ignorujmy niebezpieczeństw, jakie niesie za sobą za częste oraz za długie opalanie się w solarium.

Może Cię też zainteresować –