Kosmetyki

Kosmetyki dla pięknych włosów – nabłyszczacze i odżywki

Każda kobieta marzy o pięknych oraz zdrowych włosach, które wzbudzają zachwyt u innych. Kluczem do ich posiadania jest użycie właściwych kosmetyków. Oprócz szamponów należy korzystać z odżywek oraz nabłyszczaczy, podtrzymujących oraz poprawiających wygląd włosów.

Dobrać kosmetyki do typu włosów

Podstawą doboru odżywek powinien być nasz rodzaj włosów. Innych rodzajów użyjemy dla tych, które się przetłuszczają, innych dla suchych. Za ciężki w strukturze kosmetyk obciąży włosy, a ponadto sprawi, że będą sprawiały wrażenie oklapniętych, a brud szybciej się do nich przyczepi. Z drugiej strony za lekka formuła może nie spełnić naszych oczekiwań. Oferta rynkowa jest naprawdę bardzo duża. Warto wybrać odpowiadające naszemu typowi włosów, by cieszyć się przepiękną fryzurą.

Nabłyszczacz do włosów – nie na każdy dzień warto go stosować

Poza wartościami odżywczymi kosmetyki takie dadzą włosom miękkość i blask. Nabłyszczacz do włosów jest wszakże kompozycją silikonową, a więc z dodatkiem, który szczególnie jest widoczny u pań z ciemnym owłosieniem, . Nie trzeba przesadzać z częstym stosowaniem, codzienna aplikacja tego upiększacza niestety odbije się na stanie włosów. Łupież kosmetyczny to jedno z zagrożeń, które może nieoczekiwanie „wyskoczyć” u pań codziennie dbających w ten sposób o wygląd włosów.

Nabłyszczacze nie dla krętliwych włosów

Preferuje się stosowanie nabłyszczaczy do włosów prostych albo ułożonych w tzw. kok. Nie jest to dyskryminacja pań z włosami kręconymi i falowanymi, jednakże w przypadku tych ostatnich lepszym rozwiązaniem na uwydatnienie włosów, np. na okolicznościową imprezę, jest zastosowanie innych kosmetycznych zamienników. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie odżywka do włosów albo balsam. Ich właściwości jednocześnie podkreślają krętliwość, a ponadto dodają połysku, którym będziemy zachwycać towarzyszy imprezy. Zatem żaden z typów kobiecych włosów nie będzie „pokrzywdzony” w sytuacji wyjścia w gości.

Kobieca dłoń w rodzinie? Zrób fryzurę bez wychodzenia z domu

Przygotowywanie fryzury na sylwestra, wesela lub inne podobne wyjście? Mając do dyspozycji nabłyszczacz do włosów albo odżywkę i fryzjerski fach w rękach u siostry, możemy postarać się o wyjątkową fryzurę we własnym domu. Na takie okoliczności można użyć dodatek w postaci brokatu, czy interesującej spinki.