Kosmetyki

Jak bardzo się zmienił sprzęt służący do golenia przez minione lata, z jakich powodów powinno się wrócić do starych technik

Elegancki mężczyzna to mężczyzna ogolony, to jedna z najważniejszych zasad która dotyczy właściwego wyglądu. Obecnie, w erze maszynek z wieloma ostrzami i elektrycznych golarek nie powinno być z tym żadnego problemu. Producenci sprzętu co rusz dodają kolejne ostrza do maszynek, pianki prawie że same się rozsmarowują na twarzach, a jeżeli ktoś będzie chciał załatwić wszystko bez cięcia, to będzie miał do dyspozycji wiele elektrycznych urządzeń.

akcesoria do golenia

Autor: scott feldstein
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak wszystko to kosztuje, i to wcale niemało, przeciętny mężczyzna na akcesoria kosmetyczne potrafi wydać kilkadziesiąt złotych, a przecież mężczyźni to połowa ludzi na ziemi. Jednak tego typu pogoń za następnym dołożonym paskiem nawilżającym czy ostrzem nie jest w trosce o nasze twarze, ale o portfele firm produkujących. Przed laty kupując komplet do golenia truefitt &hill można go było używać przez lata.

Tylko teraz oceń odpowiedniki perfum damskich ten tekst, który jest niesamowicie ciekawy. Wykonaj to właśnie w tej chwili! Zobaczysz, że rzeczywiście trzeba to zrobić!

Solidnie wykonany, z doskonałej jakości materiałów, potrzebował jedynie wymiany żyletek na nowe.

Jednak przy tego typu polityce koncerny światowe niewiele by zarabiały, a na maszynkach, które po jednym goleniu trzeba będzie wyrzucić zarobić już można faktycznie sporo. Aktualnie coraz więcej mężczyzn jest zdania, że ileś tam ostrzy wcale nie będzie się lepiej sprawdzać podczas golenia, i wracają oni do klasycznych brzytew lub maszynek na żyletki. Co prawda takie golenie zajmuje więcej czasu, bo przecież należy przygotować krem harris, później rozprowadzić go specjalnym pędzlem Baxter California na twarzy, a dopiero na koniec delikatnie zgolić zarost.

Golenie było kiedyś rytuałem, trwającym niekiedy i kilkadziesiąt minut, ale dawał on mnóstwo przyjemności i satysfakcji. I współczesnym mężczyznom trochę tego brakuje, zauważyli oni że przez technologiczny postęp zaczęli dużo tracić. Stąd też zaczęła się brać rosnąca popularność tradycyjnych form golenia. Otwieranych jest coraz więcej sklepów które oferują różnego rodzaju brzytwy, maszynki i akcesoria, i bez przerwy mają one następnych klientów. Mężczyźni wiedzą bowiem, że za takie golenie nie tylko znacznie mniej zapłacą, lecz jego rezultaty będą dużo lepsze.