Dobrze ubrana Gustowne dodatki Klasa i szyk

Jak kupić kurtkę zimową, jaka będzie doskonale chronić przed zimnem? Jakiego rodzaju kurtki warto polecić?

Dobrej jakości i ciepłą kurtkę zawsze warto posiadać w swojej garderobie, a już z pewnością jest konieczna, kiedy często poruszamy się pieszo w zimie. Tym bardziej również dla osób, jakie codziennie muszą pokonywać spore odległości. Kurtka, jak i właściwe buty to podstawa. I to bez względu na warunki pogodowe, które mogą okazać się dosyć mylące. W zimę nawet jeżeli mamy słońce to nie znaczy, iż jest ciepło, wręcz odwrotnie, a jeśli źle się ubierzemy, to do tego można złapać przeziębienie.

wejdź na stronę po więcej informacji

Autor: Barely Noticed Stuttgart
Źródło: http://www.flickr.com
Zarekomendować można z pewnością klasyczne typu kurtek typu “parka”. Dobrą rekomendacją niech będzie fakt, iż trafiły do cywila z magazynów wojska. Jeszcze wcześniej bardziej pierwotne wersje nosili Eskimosi. Jak więc widzimy są to kurki bardzo wytrzymałe jak również solidne, dużo firm ma na stanie, jak kurtki zimowe Columbia. Choć obecnie można spotkać świetne ale też gorsze wersje tego typu kurtek, to trzeba przyznać, iż jest to świetny wybór, o jakim z pewnością warto pomyśleć, jak będziemy poszukiwać kurtki na zimę.

Standardowe wypełnienie kurtki to puch lub pierze, może być również ich jedno i drugie. Puch to miękkie i małe ptasie pióra, fragmenty te są jakby trójwymiarowe, co powoduje, iż tworzą wokół siebie barierę izolującą z powietrza. Pierze zaś to ptasie pióra wraz z puchem, są bardziej ciężkie, jednocześnie ich właściwości termoizolacyjne są trochę niższe. Dlatego więc lepszy jakościowo jest puch, z tego też względu kiedy kupujemy kurtkę trzeba szukać jego oznaczenie -”down”. Pierze oznacza się jako “feathers”.

Jeżeli nie znajdziemy takich oznaczeń, a w sklepie nie będą wiedzieć, jakiego typu to kurtka, to najprawdopodobniej wypełnieniem będzie pierze. Puch, oraz pierze mogą być z gęsi lub kaczek. Puch gęsi na pewno ma większe właściwości izolacyjne, jest natomiast trudniej dostępny, a do tego droższy.

Najczęściej możemy na niego natrafić, gdy nabywamy droższą odzież do uprawiania turystyki. Jednakże nic straconego, jeżeli chcemy posiadać tego typu kurtkę, to możliwe jest kupić ją za atrakcyjną cenę. Takie oferty często występują przy okazji otwierania jakiegoś outletu.

Jeśli ten materiał jest dla Ciebie interesujący to sprawdź serwis, w którym przeczytasz podobne informacje. One z pewnością będą dla Ciebie przydatne.

Takim przykładem jest the north face outlet, gdzie możemy znaleźć doskonałej jakości produkty za bardzo dobrą cenę – dodatkowe informacje tutaj.