Dobrze ubrana Gustowne dodatki Klasa i szyk

Jak się wziąć za robienie swojej biżuterii, czego będzie się do tego potrzebować

Od jakiegoś czasu ręcznie wykonywana biżuteria cieszy się ogromną popularnością. Wprawdzie sklepy pełne są zarówno biżuterii produkowanej z kamieni szlachetnych, złota i srebra, ale też taniutkich plastików i szkiełek, jednak wiele osób jest zdania, że najładniej będzie wyglądać to, co samemu się wykona. A jeśli chodzi o możliwości to są one bardzo duże, bo bez żadnych problemów można będzie kupić wszystkie niezbędne materiały, akcesoria i narzędzia i coś ciekawego zrobić. Żeby rozpocząć swoją przygodę z robieniem biżuterii nie będzie dużo potrzeba.

kolczyki z koralików i rzemienia

Autor: Lubica Vinicenko
Źródło: http://www.flickr.com
Zakup koniecznych narzędzi i półproduktów to wydatek kilkudziesięciu złotych, informacje są ogólnie dostępne w cieci, i w praktyce potrzebne będzie trochę czasu i chęci. Obecnie najróżniejszych poradników o tworzeniu ręcznej biżuterii jest bardzo dużo. Niektóre z nich mają szczegółowe instrukcje, na innych można obejrzeć instruktażowe filmiki, z jakich można się nauczyć, jak nawijać koraliki, robić kolczyki czy skręcać rzemienie. W razie potrzeby można również poprosić kogoś o wsparcie i nauczenie najważniejszych technik.

Najważniejszym elementem biżuterii są koraliki. Ich różnych odmian jest ogromna ilość, dlatego też każdy bez problemów wybierze takie, które będą mu się podobać. Niezwykle ciekawie będą na przykład wyglądać bardzo ładne japońskie koraliki miyuki, za ich pomocą można tworzyć rzeczywiście niezwykłą biżuterię. Poza koralikami niezbędne będą pozostałe elementy.

Do ich połączenia będzie przydatny cienki, srebrny drucik, jeśli ktoś będzie chciał zajmować kolczykami to także zawieszki do nich, warto też zakupić kilka srebrnych przekładek, kulek i dysków. To wszystko można kupić w sklepach stacjonarnych z takimi rzeczami, a można również złożyć zamówienie w jednym z licznych internetowych sklepów albo kupić na aukcji. Za to po narzędzia najlepiej będzie się wybrać do któregoś z marketów budowlanych, tam można kupić szczypce do cięcia i z zaokrąglonymi końcami. Mając taki komplet przystąpić można do swojej pierwszej zawieszki lub Sale weselne Kraków bransoletki, a później robić coraz ładniejsze rzeczy.