Uroda

Zamykanie rozszerzonych naczynek na twarzy i szyi

Likwidacja rozszerzonych naczynek na twarzy jest współcześnie jednym z najpopularniejszych zabiegów przeprowadzanych w gabinetach medycyny estetycznej, gdyż coraz więcej ludzi zmaga się z tak zwanymi pajączkami jak też nawracającym rumieniem.

Jeśli nieładna siatka poszerzonych naczynek na twarzy stale się zwiększa, natomiast pieczenie skóry jest coraz to bardziej intensywne, znaczy to, iż musimy skorzystać z ciągu zabiegów

Kliknij

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Cuperosa – są to trwałe rozszerzone naczynia włosowate, jakie przebijają przez naskórek w formie „nitek” i większej liczbie tworzą czerwoną „pajęczą sieć”.

Zaabsorbował Cię taki wpis? Jeżeli tak, to bez dwóch zdań zainteresuje Cię też ten wiarygodny tekst (https://spabaltica.pl/pl) – on odwołuje się do podnoszonej tematyki.

Poszerzone naczynka mogą się pojawić na każdym typie cery, jednakże szczególnie narażona jest cera cienka, delikatna. Specyficzne pajączki zazwyczaj pojawiają się w okolicy nosa i policzków i brody. Naczynka rozszerzają się i tworzą brzydki rumień pod wpływem bardzo wielu czynników: po wypiciu gorącej kawy oraz mocnej herbatki, po wypiciu alkoholu czy też po spożyciu ostrych potraw, pod wpływem wahań temperatury, pod wpływem niepożądanych warunków atmosferycznych: wiatru, mrozu oraz promieni UVB, zdenerwowania. Zamykanie naczynek Wrocław. Przed samym zabiegiem lekarz medycyny plastycznej szacuje, z jakimi zmianami zmaga się chory, to znaczy jak głęboko znajdują się naczynka (https://dermamed.com.pl/oferta/naczynka) i jaka jest ich liczba. Na tej podstawie dobiera odpowiednią długości fali, która będzie emitowana przez laser lub przez elektrodę. Trzeba pamiętać, iż minimum dwa tygodnie przed zabiegiem nie można przyjmować ziół fotouczulających jak też lekarstw z kwasem salicylowym. Laser IPL to potoczna nazwa urządzenia, które umożliwia zamknięcie naczynek z zastosowaniem energii świetlnej.

Metoda ta jest przeznaczona dla każdego, kto zmaga się z dostrzegalnymi gołym okiem „pajączkami”. Poszerzone naczynka zostają zamykane z pomocą kinetycznej głowicy, jaka emituje światło o wskazanej częstotliwości. W trakcie zabiegu dochodzi do procesu fototermolizy: światło lasera dociera w głąb naczynka, by pozostało pochłonięte przez hemoglobinę, a więc czerwony barwnik krwi. W następnym etapie zabiegu wiązka lasera zostaje zamieniona w cieplną energię.
Jeżeli idzie o leczenie trądziku laser także może okazać się pomocny (przeczytaj więcej). Do najskuteczniejszych metod laserowego leczenia trądziku zalicza się frakcjonowanie nieablacyjne czy połączenie frakcjonowania z ablacją.