Dobrze ubrana Gustowne dodatki Klasa i szyk

Co jest konieczne w czasie trekkingu po górskich szlakach? Czym kierować się przy wybieraniu odpowiednich butów ? Jaką kurtkę wybrać?

Każdy miłośnik wypraw górskich powinien pamiętać o tym, jak istotny jest właściwy ubiór na szklaku. Dotyczy to tak samo amatorów, jacy od czasu do czasu chodzą górskimi trasami, jak też całkowitych zapaleńców, którzy często wyjeżdżają w góry oddając się całodniowemu trekkingowi. Co powinno charakteryzować ubiór takiej osoby? Podstawa to z pewnością dobre buty. Nie ma co do tego wątpliwości, że bez właściwego obuwia, trekking może być bardzo nieprzyjemny. Ważne, by buty były wygodne, dobrze dopasowane, oraz nie przemakały.

kurtka

Autor: Barely Noticed Stuttgart
Źródło: http://www.flickr.com

Ważne by nie doprowadzić do powstania otarć na stopach, jakie będziemy potem leczyć parę dni. Gdy często wybieramy się w góry latem, wiosną czy jesienią to najlepsze będą półbuty podejściowe. Już odeszły do przeszłości czasy, gdy to w góry zawsze ubierało się buty za kostkę. Jeśli nie wędrujemy z ciężkim plecakiem po trudnym terenie, to takie buty na pewno wystarczą. Na pewno są wygodne oraz nie są tak sztywne, dlatego podejścia pod strome zbocza są z pewnością bardziej komfortowe. Następna rzecz to kurtka. Tutaj prócz nieprzemakalności istotna jest również odporność na wiatr. Kurtki softshell będą często świetnym wyborem. To odzież wierzchnia, która chroni przede wszystkim przed wiatrem, a przy okazji również dobrze oddycha. To spory plus, gdyż w przypadku cięższych i całkowicie nieprzemakalnych kurtek ta oddychalność pozostawia dużo do życzenia. Istotne jest też to, że mimo tego, iż kurtka ta nie jest nieprzemakalna, to z początku przez jakiś czas wystarczająca jest pierwotna warstewka impregnacji. Poza tym kurtka (pozostałe wiadomości) ta jest dość ciepła. W gorszą pogodę na pewno dobre będą kurtki wojskowe – Odzież taka, charakteryzuje się tym, iż jest niesamowicie wytrzymała, gdyż ma służyć jako profesjonalne okrycie wierzchnie w trudnych warunkach.

Kurtki te są w związku z tym przeznaczone, zależnie od modelu na rożne pory roku oraz powinny zapewniać bardzo dobrą ochronę przed kiepskimi warunkami pogodowymi. Wszystkie one jednak chronią doskonale przed wiatrem, deszczem i chłodem, czyli tym, co najmocniej doskwiera na górskich terenach, kiedy pogoda za oknem nie jest zbyt dobra. Oprócz kurtki oraz butów jest jeszcze mnóstwo innych przydatnych rzeczy oraz odzieży, jakie ułatwiają górski trekking oraz zapewniają lepszy komfort – strona www. Jednak to już zależy od tego jakie mamy fundusze. Na takie rzeczy można wydać naprawdę sporo gotówki, lecz to już zależy od nas.