Uroda

Stopy – jakie są najbardziej popularne schorzenia dotykające tej części ciała i w jaki sposób zatroszczyć się o ich zdrowie?

Człowiek musi być świadomym tego, że jego organizm to system naczyń, które są ze sobą wzajemnie połączone oraz schorzenie jednego organu może mieć duży wpływ na funkcjonowanie innych części ciała. Stopy to przeważnie ten obszar, któremu zdecydowana większość osób poświęca niewiele uwagi. To poważny błąd, jako że ich zdrowie ma ogromne znaczenie dla sprawności ruchowej danej osoby. Jednym z często spotykanych schorzeń, które dotykają stóp są haluksy, czasami spowodowane noszeniem nieodpowiednio dobranego obuwia. Niestety, w przypadku zmian zaawansowanych wskazana jest operacja haluksów, ponieważ stopy są na tyle zniekształcone, że utrudniają zakładanie normalnego obuwia.

stopy

Autor: Joy Holland
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie na szczęście operacja haluksów jest łatwiejsze, a im wcześniej się je zacznie, tym większe jest prawdopodobieństwo powodzenia, w związku z tym jeśli zauważy się jakiekolwiek zmiany, koniecznie trzeba jak najszybciej udać się do lekarza. W dodatku, stopy bardzo często bolą od noszenia nieprawidłowo dopasowanego obuwia. Komfortowe buty, doskonale wyprofilowane i wykonane z materiałów najwyższej jakości to kategoryczna podstawa.

Jeśli opublikowana w tym artykule analiza Cię przekonała, to przeczytaj poza tym inne wypowiedzi na nasz temat (http://hipokrates-olesnica.pl/dermatolog/), który był omówiony w tym wpisie.

Kobiety muszą szczególnie uważać na częste noszenie butów na wysokim obcasie. Lekarze zalecają, aby kupować obuwie na szerszym słupku, a nie cienkiej szpilce.

Wiele osób walczy z problemem odcisków, które zazwyczaj pojawiają się w efekcie noszenia nowych, jeszcze nierozchodzonych butów czy butów, które nie są stosownie dobrane. W takich przypadkach niezbędne jest wykorzystywanie znakomitej jakości plastrów, które ochronią uszkodzoną skórę, minimalizując dzięki temu problematyczne dolegliwości bólowe. Na dodatek, oferowane na współczesnym rynku plastry niekiedy przyspieszają gojenie się odcisków. Jeżeli wobec tego ma się w planach założenie nowych bytów, wskazane jest się w nie zaopatrzyć (zerknij).

stopy

Autor: Lioven
Źródło: Lioven

Stopy wymagają ponadto stosownej pielęgnacji, przede wszystkim jeżeli daną osobę dotyka problem pękających pięt. W takich przypadkach konieczne jest regularne ścieranie martwego naskórka przy pomocy specjalnych tarek do stóp i kremowanie skóry na stopach. Działanie kremu zostanie zintensyfikowane, jeżeli na noc założy się na pokryte kosmetykiem stopy skarpety. Ciepło bowiem pomaga w uwalnianiu substancji aktywnych. Podsumowując – nie można ignorować stóp w zabiegach pielęgnacyjnych. Autor