Dobrze ubrana Gustowne dodatki Klasa i szyk

Kobieta i buty – jakie fasony są nam niezbędnie konieczne? Czego szukać na sklepowych półkach?

Statystycznie każda kobieta ma bzika na punkcie obuwia. Istnieje bardzo wiele żartów dotyczących tego, iż mężczyźnie wystarczy jedna para butów, z kolei kobiecie, ile par butów by nie posiadała, zawsze przydadzą się kolejne. Jest w tym ziarno prawdy, gdyż nawet, jeżeli kobieta nie przywiązuje zbyt wielkiej uwagi do kwestii swojego wyglądu, nie interesuje się modą i panującymi trendami, to zazwyczaj i tak ma liczniejszą kolekcję butów w szafce niż przeciętny mężczyzna.

W aktualnej chwili buty damskie rewolucjonizują rynek obuwniczy, wybór jest ogromny. Liczba dostępnych fasonów, kolorów, materiałów z jakich są wykonane jest gigantyczna. Można jednak dokonać pewnego uproszczenia i określić, jakie obuwie jest absolutnie konieczne dla kobiety zależnie od danej pory roku.

Przede wszystkim, jeśli mówimy o okresie zimowym, na pewno obowiązkowym ‘must have’ są kozaki. We współczesnych czasach zdecydowanie trudno jest znaleźć starannie wykonane, z dobrych jakościowo materiałów, ciepłe obuwie zimowe. To, co powinno wobec tego przykuć naszą uwagę to prawdziwa skóra, która będzie dodatkowo jakoś ocieplona (Czytaj więcej).
Nie ulega wątpliwości że zimy w Polsce są o wiele bardziej agresywne niż na zachodzie, stąd kupowanie obuwia pozbawionego ocieplenia na ten okres roku może skutkować odmrożeniem stóp oraz wieloma dolegliwościami, które mogą z tego wyniknąć.

buty damskie

Autor: McArthurGlen Designer Outlets
Źródło: http://www.flickr.com

Następną obowiązkową parę butów w naszej szafce powinny stanowić botki, które będą nam służyły w okresach przejściowych takich jak wiosna i jesień. Tu także niezmiernie istotny jest fakt, aby były one wykonane ze skóry, na masywnej podeszwie.

Czy omawiany artykuł jest według Ciebie cenny? Jeśli tak, to z pewnością zaintryguje Cię także to wiarygodne źródło – traktuje o pokrewnej problematyce.

Deszcze oraz topniejący śnieg w tych okresach mogą prowadzić do przemakania obuwia, jeśli wobec tego postawimy na jakość i wybierzemy solidną parę botków, bez wątpienia uda nam się uniknąć nieprzyjemności.

Rzecz jasna latem nie poradzimy sobie bez sandałów. Fasonów takiego obuwia jest naprawdę dużo, wszystko zależy od naszych upodobań. Istotne, aby były one wygodne i nas nie obcierały. Czas lata zazwyczaj związany jest z wysokimi temperaturami oraz dużą ilością słońca, przez co stopy szybciej nam się pocą. Jeśli sandały będą źle dopasowane, lub wykonane z kiepskiego jakościowo materiału, możemy nabawić się odcisków i bolesnych otarć.

Niezależnie od pory roku warto zwrócić jeszcze uwagę na czółenka damskie oraz baleriny Czytaj dalej. Te pierwsze idealnie sprawdzą się na różnorakich imprezach oraz bardziej oficjalnych wyjściach, kiedy będziemy chciały podkreślić naszą kobiecość. Baleriny z kolei są od kilku lat bardzo modnym fasonem, pasującym do wszystkiego, które możemy założyć zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje, jeśli nie jesteśmy fankami szpilek.

Wspomniane tutaj fasony butów to pewien bazowy zestaw, który może stanowić punkt wyjścia dla różnorakich stylizacji w zależności od pogody oraz okazji. Rzecz jasna istnieją dodatkowo dziesiątki innych opcji, z których większość kobiet korzysta urozmaicając swoją szafkę z butami w coraz to świeższe zdobycze…