Uroda

Pozbywanie się nadmiernego owłosienia jest dziś modnym trendem, a niekiedy znajduje również czysto estetyczne uzasadnienie

Walka z niechcianym owłosieniem to najczęściej syzyfowa praca. Raz usunięty włos ponownie odrasta, często też grubszy niż uprzednio. Obecny kanon piękna wcale nie uwzględnia tego, żeby modna i zgrabna czterdziestolatka miała łydki bądź pachy pokryte choćby ledwo widocznym meszkiem. Gdy do tego dołożymy problemy natury medycznej, to równocześnie odpowiemy na pytanie, dlaczego ośrodki medycyny estetycznej nie świecą pustkami.

Przyzwyczailiśmy się do tego, że to panie przeważnie przodują w stosowaniu zabiegów odmładzających albo upiększających, dlatego zestawienie wyrazów (depilacja przeznaczona dla mężczyzn Warszawa) brzmi dość dziwnie czy niemalże niedorzecznie. Tymczasem wizyta dwudziestolatka w gabinecie medycyny estetycznej nie zawsze jest kaprysem.

depilacja

Autor: Karl-Ludwig Poggemann
Źródło: http://www.flickr.com

Z zabiegów laserowych bądź ultradźwiękami korzystają przecież przedstawiciele obojga płci, a w szczególności jeżeli nadmierne owłosienie staje się powodem niemałych kompleksów. Nowoczesne metody usuwania włosków mogą w istotny sposób zmienić życie niektórych mężczyzn, którzy np. w końcu nie będą wstydzić się pójść w lecie na basen.

O tym, że Polakom ciągle brakuje pieniędzy, a niekiedy wypłaty wydają się być zbyt niskie w stosunku do wydatków przekonaliśmy się nie raz i nie dwa, nierzadko także i na własnej skórze. Tymczasem o tym, że brak nam czasu, myślimy zazwyczaj dopiero wtedy, gdy się śpieszymy lub już jesteśmy spóźnieni przynajmniej parę minut. Panie prezes nie zawsze mają wystarczająco dużo czasu, aby każdego ranka golić nogi. Z tego powodu (laserowa depilacja Warszawa) bądź ogólniej zabiegi depilacyjne przeprowadzane w przychodniach medycyny estetycznej ciągle cieszą się dużą i rosnącą popularnością.

Usuwanie owłosienia przybiera również o wiele mniej radykalną formę. A mianowicie, zdeklarowane elegantki pragną pochwalić się idealną linią brwi. Niewielkie włoski nad powiekami de facto rosną wedle informacji zawartych w genach, zatem cały czas trzeba owe brwi regulować. Tego rodzaju zabiegi proponują najczęściej salony kosmetyczne, choć niektóre damy po dwudziestce lub czterdziestce wyrywają włoski samodzielnie, a starannie wykonany zabieg z pewnością daje reprezentantkom płci pięknej wiele satysfakcji.