Kosmetyki

W jaki sposób dbać o stan skóry oraz włosów w okresie zimy? Które produkty okazują się niezastąpione?

Troska o nienaganny wygląd jest szczególnie ważne dla kobiet. Dobry strój jak i kosmetyki pomagają otrzymać pożądany efekt. Jednak zimą, za sprawą trudnej aury pogodowej, dbanie o to jak wyglądamy staje się o wiele trudniejsze, ale przy okazji szczególnie ważne. Jeżeli mowa o codziennej pielęgnacji skóry oraz włosów, często właśnie w tym okresie potrzeba wzmożonej atencji. Co stosować w tak trudnym dla naszego ciała okresie? Które kosmetyki szczególnie się wtedy sprawdzą

zabiegi pielęgnacyjne

Autor: www.homejobsbymom.com
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwszezatroszczmy się o włosy. W zimie są one narażone na wahania temperatury. Na zanieczyszczenie powietrze związane czasem ze zwiększonym smogiem w mieście, ale także na uszkodzenia mechaniczne za sprawą noszenia czapek jak i różnych nakryć głowy. Seria Loreal professional pomoże nam zadbać o włosy. Szampony, odżywki ale też farby koloryzacyjne z tej serii są specyfikami wysokiej jakości. Niektóre z takich produktów dostępne jedynie w profesjonalnych salonach fryzjerskich, lecz część z tych kosmetyków można bez problemu kupić w drogeriach. Warto wybrać coś właściwego dla swojego rodzaju włosów, aby odbudować je trochę oraz nadać im siły w tym zimowym okresie, kiedy szczególnie narażone są na osłabienie. Sprawdź więcej: polecane balsamy do ust carmex.

Jeśli chodzi o różne newralgiczne miejsca, to na pewno usta należą do takich obszarów. Zawsze zimą narzekamy na wyschnięte i pękające wargi. Nie jest to wcale dziwne, gdyż w niskiej temperaturze, kiedy często zwyczajnie zdarza nam się oblizywać wargi, to w zetknięciu z zimnym powietrzem są one bardziej narażone na pękanie. Z tego powodu zimą musimy częściej je nawilżać. Doskonałe będą balsamy do ust Carmex. Mamy do wyboru różne zapachy dostępne w tubkach, słoiczku lub w sztyfcie. Co istotne są one bardzo nawilżające oraz mają filtr SPF, który chroni przed szkodliwym promieniowaniem słońca. Zimą często zdarza się mroźna pogoda, kiedy to niebo jest bezchmurne, a słońce mocno świeci. Szczególnie wtedy doskonała będzie tego typu ochrona. Czytaj dalej: link.

Zimowa pielęgnacja

Autor: Best Brands PR
Źródło: Best Brands PR

Jeśli chodzi o ochronę naszej skóry w tym okresie przede wszystkim istotne jest nawilżanie. Pamiętajmy o takiej dodatkowej ochronie ciała obok cieplejszych ubrań. Wszystko co mocno nawilża sprawdzi się świetnie. Ostatnio bardzo popularny stał się olej kokosowy, który możemy stosować przykładowo na noc po kąpieli. Świetnie też sprawdzi się dziecięca oliwka. Wieczorem dobrze jest użyć właśnie tych bardzo tłustych specyfików. Natomiast rano dobre będą lżejsze, różnego rodzaju balsamy do ciała, jakie dobrze zabezpieczą skórę, a do tego nie potłuszczą naszych ubrań.